Amaç Ne?

Yapmış olduğum birçok geziyi, planları ve kazandığım tecrübeleri bencilce kendime saklama niyetindeydim. Çünkü yazması ve paylaşması bana hep daha zor geliyor. Sonra düşününce şunu fark ettim, yola çıkmadan önce yaptığım planlarda en çok bu gibi paylaşımlardan faydalanıyordum. Planlarımın ana hatlarını birisinin oraya nasıl gittiği, hangi zamanda gittiği, ne gibi zorluklarla karşılaştığı, nerede çadır kurduğu, yürüyüş rotası olarak nereyi kullanmış olduğu, kaç gece kaldığı, havanın durumu ve parkurun zorluğu gibi soruların cevapları oluşturuyordu. Bu yüzden paylaşmanın önemini daha iyi anladım ve bilginin paylaşılınca değerli olduğu düşüncesi bende ağır basmaya başlayınca yazmaya başladım.

Yollarda kendim gibi gezgin insanları görünce çok seviniyorum. Arabasıyla, motoruyla, bisikletiyle, sırt çantasıyla gezen insanları görmek çok güzel. Ancak ülke nüfusuna oranla baktığım da doğa sporlarına hala çok yabancı olduğumuzu görüyorum. Çoğu zaman amacımı ve neden trekking yaptığımı soruyorlar. Amacım paylaşımda bulunarak daha çok kişiye hem faydamın dokunması hem de daha çok kişiye doğa sporlarını sevdirmek.

Doğayı seven, koruyan gezgin insanlarımızın sayısı artınca daha iyi bir toplum oluruz umuduyla yazmaya/paylaşmaya devam edeceğim.

Sağlıcakla kalın…

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By İbrahim Uylaş
  • Hakkında

    Amaç Ne?

    Yapmış olduğum birçok geziyi, planları ve kazandığım tecrübeleri bencilce kendime saklama niyetindeydim. Çünkü yazması ve paylaşması bana hep daha zor geliyor. ...
  • Hakkında

    Neden Yola Çıkmalı?

    Para, Zaman ve Enerji. Bu muhteşem üçlü bir araya gelmez. Öğrenciyken zaman ve enerji çoktur ancak paranız olmaz. Okul biter işe ...
Load More In Hakkında

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakamlari giriniz. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Neden Yola Çıkmalı?

Para, Zaman ve Enerji. Bu muhteşem üçlü bir ...

Instagram

Instagram did not return a 200.

Takip Et