Kamp Malzemelerim, Kampçılık, Ürün İncelemeleri

Msr Pocket Rocket Ocak


Msr Pocket Rocket Kamp Ocağı

MSR firmasının üretmiş olduğu vidalı bütan/propan tüplerle çalışan bu ocak oldukça hafif ve küçük boyutta. Ölçümlere göre 1 litre suyu 3.5 dk’da kaynatabilen bu ocak 250gr’lık tüp ile 60dk çalışabilmektedir ve yaklaşık olarak 16 litre suyu kaynatabilmektedir. Bu ölçümler doğal olarak kamp mutfağı setiyle denenmiştir. Yani ince alüminyumdan yapılmış çaydanlık ile ölçülmüştür. Evinizdeki çelik çaydanlık ile suyu kaynatmaya çalışırsanız tabi ki farklı sonuçlar elde edeceksinizdir.

Neden Tercih Edilmeli?

Eğer trekking ile uğraşan ve kamp yapmayı seven biriyseniz veya motorunuzla gezmeyi seviyorsanız ve üstüne küçük bir kamp ocağı arıyorsanız sizin için ideal bir tercih olacaktır. 80gr ağırlığında olan bu ocak avucunuzun içine sığabilecek büyüklükte. Üzerindeki rüzgar panelleri, rüzgarlı havalarda ateşi yaymadan ateşin direk yükselmesini sağlıyor.

Fiyatı muadillerine göre pahalı gelse de kalitesiyle ve özellikleriyle parasını hak eden bir ürün.

Artıları

 • Hafif oluşu
 • Küçük olması
 • Rüzgara karşı dirençli olması
 • Kaliteli ve sağlam olması

 

Share this Story
Load More In Kamp Malzemelerim

Facebook Yorumları

Yanıtla

Mail adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar işaretlendi *

Rakam girerek işlemi yapın. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Türkiye’nin Kamp Haritası

Filtrele

Yol Tarifi alın

  seçenekleri göster

Instagram

 • Bir arkadaş drone almakla uğraşma, drone'u olan bir arkadaş bul demişti. Ben de tam olarak öyle yaptım, @cnrbzk eline sağlık :)
 • İngiltere'de çok fazla insan doğa yürüyüşü yapıyor. Ne yazık ki böyle güzel çam ormanları yok. Turnalık Yaylası İngiltere'de olsa buradakiler burası için delirebilir. Bense kel dağlarla yetineceğim artık. Özlüyorum ormanları.

Turnalık Yaylası, Sakarya

Haziran 2017

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #sakarya
 • Aramizda tek başına iki çadırla kamp yapan yoktur diye düşünüyorum, yapmayinda zaten sonra manyak derler adama :) Lake District, 27 May 2018

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker #nature  #wanderlust #lake #clouds #lakedistrict
 • Böyle günler hiç bitmemeli.

Lake District, 27 May 2018

#yolacikmali #trekking #camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #nature #lake #clouds #lakedistrict
 • Bazı fotoğraflar var ki dönüp baktığınızda sizi o ana götürür. Bu fotoğraf da onlardan birisi ve 4 kişinin emekleri sonucunda çekildi. Hem ışıkla boyama yaptık hem de eğlendik. Kuzeye gittikçe havanın kararmadığını da dünya gözüyle görmüş olduk.
 • Iki sevdiğim bir arada daha ne isteyeyim ki :)
 • Bir de şöyle ayakta bir poz alayım ;) Su elemanlara bu kadar yaklaşabilmek heyecan vericiydi.

Richmond Parkı, Londra
 • Bir daha Ramazan'da kampa gitmeyeceğim diyorum(günler uzun oruç oruç zor oluyor dostum) ama her yıl bir kaşıntı tutuyor ve yine kendimi kampta buluyorum. Hafta sonu buraların en güzel yerlerinden olan Lake District'te yaklaşık 400 metre yükseklikte olan bu gölün kenarında kampimizi yaptık. Yükseklik 400 metre ama maşallah bizim Kaçkar dağlarından geri kalır yanı yok.

Burada kamp işleri pek bizdeki gibi değil. İngiltere'de öyle çadırımı aldım gittim herhangi bir yerde kamp yaptım diyemiyorsun. Doğada kamp yapmaya izin verilen bölgeler haricindeki yerlerde çadır kurmak yasak. İzin verilen yerlerde bile kalabalık olmamanız, ateş yakmamaniz hatta çadırinizin renginin doğada göze çok batmayan renklerde olması yönünde tavsiyeler var. Göle 3.5km uzaktiktaki kasabada arabayı bırakacak park alanını bile zor bulduk. Burada bir çadır atmak çok kolay olmuyor :)

Takip Et