Neden Tek Gidiyorsun?

Son günlerde doğal olarak en çok karşılaştığım soru bu “Likya’ya Neden Tek Gidiyorsun?”. Aklıma ilk olarak “bu kadar yolu 21 günde benimle aynı tempoda yürüyecek kimse bulamadığım” cevabı gelse de bunun sadece bir bahane olduğunu fark ettim. Çünkü bir yol arkadaşı bulmak için bir arayışa girmemiştim. Kendimi biraz daha dürttüğümde aslında tek gitmek istediğimin farkına vardım. Peki neden tek gitmek istiyordum? Hayatındaki bir çok şeyi paylaşarak yapmayı seven birisi neden tek gitmek istesin ki? Neden sadece trekking’i tek yapmayı seviyordum ki? Yola tek çıkmanın çok riskli olduğunu bildiğim halde neden tek gidiyordum? Bir cevap bulmaya çalıştıkça içimdeki ben bana daha çok soru soruyordu. Bu sorular içerisinde boğulup kalacağımı sansam da aslına bunların beni cevaba yönlendirdiğinin farkına vardım.

Öncelikle trekking’e tek gitmeyi seviyordum. Çünkü; sadece kendimi riske atarak başkasının sorumluluğunu almamış oluyordum. Bu benim daha özgür ve daha başı buyruk olmamı sağlıyordu. Böylelikle sadece kendi başıma iş açıyordum :). Yanımda bir arkadaş yokken doğayı daha iyi dinliyordum, izliyordum, gözlemliyordum ve doğayla birlikte yaşadığımı hissediyordum. Kendimle baş başa kalıp uzun uzun sohbetler yapıyordum. Yolda yeni arkadaşlar edinip, maceralar yaşıyordum. Bir dağın başında veya ormanın içinde tek başıma çadır kurup, ateş yakıp, yalnızlık hissiyle gökyüzünü seyrederek derin düşüncelere dalmayı seviyordum. Yola tek çıkıyordum ama herkesi, her şeyi kalbimde ve zihnimde götürüyordum. Aradığım cevap bunlar değildi. Bunlar birer nedendi evet ama tam anlamıyla cevap değildi. Çünkü birlikte kamp yapmayı, trekkinge birlikte gitmeyi sevdiğim insanlar da vardı.

Saate bakınca cevabın gözümün önünde durduğunu fark ettim. Sabahın 5’inde ben ne yapıyordum? Al bir soru daha. Yok bu soru değil, bu artık bir cevap :) Bu saatte oturmuş onu düşünüyordum ve gözümü her kapadığımda parkuru görüyordum. Bu benim hikayem olacaktı. Yıllar sonra anlatacağım, başıma gelen olayları anacağım bir hikaye. Bu yüzden tek gitmek istiyordum.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Yola Çıkmalı
Load More In Likya Yolu

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakam girerek işlemi yapın. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Kurumsal Hayat mı Doğal Hayat mı?

Ara sıra kendime bu soruyu soruyorum. Bir tarafta ...

Gezdiklerim Gördüklerim

Türkiye’nin Kamp Haritası

Filtrele

Yol Tarifi alın

  seçenekleri göster

Instagram

  • Iyi bir yansıma fotoğrafı çekmek için sabah erken kalkıp rüzgardan önce hareket etmelisiniz. 
Lake District Milli Parkı
  • 🇹🇷 30 Ağustos Zafer bayramımız kutlu olsun. 
Burası Snowdonia ama ben ona küçük Karadeniz diyorum :)
  • Snowdonia Milli Parkı, Wales
  • Hafta sonu Birleşik krallığın bir diğer ülkesi olan Wales'deki Snowdonia milli parkına kampa gittik. Londra'ya 6 saat uzaklıkta olması geziyi yorucu yapsa da bu güzel doğası yol yorgunluğunu kolayca unutturdu. Doğu Karadeniz'i andırdığı için de gönlümde farklı bir yeri oldu. Buraya daha fazla geleceğim kesin. Bir nevi memleket özlemi de diyebilirim :)
  • Hayattan bir günü daha bitirdik iyi mi?

Kaçkar Dağları Milli Parkı
2017 Ağustos
  • Bulutlardan gözükmese de şurada bir yerde de Kaçkar zirve var.

Bayramınız mübarek olsun, selamlar.
  • Bir gece şöyle bir yerde uyuduktan sonra hayatınızda hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Yüzde yüz garanti veriyorum :)
  • Trekking yapmak;
-adami yorar ama mutlu eder
-daha özgür kılar
-guzel manzaralar görmenizi sağlar
-dinç hissettirir
-akil ve ruh sağlığına iyi gelir

Var mı sizin de eklemek istediğiniz?

Takip Et