Nereyi Gezmeli, Nasıl Araştırmalı?

Saat 01:30 . Yaklaşık olarak 3 saattir bilgisayar başında gezilecek yerleri araştırıyorum ve daha da devam edecek moddayım. Her şey nasıl başlıyor anlatayım.

Önce bir yer ismi duymuş oluyorum ve Google amcaya bu yer hakkında nasıl bilirdiniz diye soruyorum. Gelen linkleri click click click diye hızlı mouse sesleriyle peş peşe açıyorum. Abiler/ablalar gezmişler, tozmuşlar bir de hiç üşenmemiş bunları yazıya dökmüşler. Kendimden biliyorum yazıya dökme olayı daha büyük iş. O insanları tebrik ediyorum. 3 aydır 2 tane rota bile yazmadım oradan biliyorum. Neyse yazamıyor olmak benim problemim boş verin siz(yeni rota yazmadığım için kendimle biraz problemim var da, yakında çözeceğim). Bir yer adıyla araştırmaya başladım ya sonra bir bakıyorum yardırmış gidiyorum uçuşa geçmişim. 1 yer 10 yer olmuş. Daha başka yerler öğrenmişim, onları da araştırıyorum. Yazıları okumam yetmiyor bir de hayalini kuruyorum. Hayal derken bir anlık görüntü falan değil. 2 fotoğraf görüyorum ya kafamda deli planlar oluşuyor. Birden kendimi kaybediyorum resmen oralara gitmiş gezmiş gibi beynimde bir dünya oluşuyor ve görüntüler gözümün önüne geliyor. Derken biri sesleniyor veya telefon zırt diye ses çıkarıyor ve bi anda geri dönüyorum. Bu gece de o gecelerden biri. Nasıl bir manyaksam artık kopup gidiyorum :)

Hem araştırıp hem hayalini kurarsan daha güzel oluyor be dostum. Daha heyecanlı, daha keyifli…

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By İbrahim Uylaş
Load More In Biraz Benden Biraz Senden

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakamlari giriniz. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Frig Yolu da Nedir ki?

Facebook’ta Hüseyin Sarı ile arkadaşlığımızın başlamasından sonra güzel ...

Instagram

 • 21 April 2019, Snowdonia National Park

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust
 • 2011, 2013, 2015 derken 2017'de de Kaçkar dağlarındaydım. Diğer bir deyişle her iki yılda bir toprak beni çağırıyor :)). Yıl oldu 2019. İçimde yine bir Kaçkarlara gitme hissi ama pek mümkün görünmüyor. Londra'dan oralara gitmek bu yıl için oldukça zor bir plan. 
Fotoğrafta gördüğünüz yer Öküz yatağı. Suyun yer altından çıktıktan 5dk sonra görmüş olduğu sulak ve düzlük bir alan. Harika bir çadır alanı olduğunu düşünebilirsiniz ancak burası ve buna benzer yerler kamp için uygun değil. İlk neden burası Karadeniz ve ne zaman yağmur yağacağı, sel olacağı belli olmaz. Bir gece başlayan yağmur sizi suyun içinde bırakabilir veya alıp götürebilir. İkinci neden ise bu gibi yerler sulak olduğu için normalden soğuk hissetmenize ve gece daha fazla üşümenize neden olur. Üçüncü neden ise adından da anlayacağınız üzere bir sürü öküz var :) Bir gün Londra'dan Kaçkarlara, oradan da uzakdoğuya dogru motorla bir tur yaparım mı acaba? Neden olmasın ki 😉
 • Hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz bir yıl olması dileğiyle. 
2017 Kerpe Yolu
 • Birleşik krallıkta öyle beğendiğiniz her yere çadır kuramazsınız. Çünkü böyle araziler ya birisine ait(bir düke ait olabilir) ya da kamuya açık alan(çok fazla günübirlik yürüyüşünün geldiği yerler) olduğundan dolayı çadır kurulması yasaklanmış. Burada çadır kurabilmek için kimsenin olmadığı ıssız yerler bulacaksınız ya da kamp alanlarını tercih edeceksiniz. Neyse ki kamp/karavan kültürü oldukça yaygın ve etrafta çok fazla kamp alanı var. 
Snowdonia Milli Parkı, Wales
 • Bolu-Düzce sınırında kalan ve harika bir ormana sahip olan Sinekli yaylası tekrar gitmek istediğim yerler arasında. Doğa da kamp yapmayı sevenler için harika bir yer. Gittiğinizde koruyup kollamayı unutmayın.

Sinekli Yaylası, Bolu
 • Sırada arşivimi karıştırırken bulduğum bu ilginç fotoğraf var.

Yıl 2015. Erzurum'dan Artvin'e doğru ilerliyorum. Artvin barajı etrafında kıvrıla kıvrıla yol alırken bir viraj sonrasında aniden karşıma çıkan bu manzara beni çok şaşırtmıştı. Apar topar arabayı bir yere çektim ve manzarayı izlemek yerine incelemeye başladım. Ne oluyordu orada ve nasıl bir gün batımıdır bu? Resmen dağ alev almış yanıyordu. Güneşin batarken oluşturduğu kızıllık dağ ve bulutların arasında kalınca bu güzel görüntü ortaya çıkmıştı. Güneş batınca görsel şölende bitti ben de yoluma devam ettim. Herkes yoluna gibi bir şey olmuştu.
 • Orman her zaman sürprizlerle doludur. Bazen yaban hayvanlarını görürsünüz bazen de böyle güzel evleri. 
Dorking, London
 • Doğadayken doğayla yarışmayın ki başınıza iş açmayın. Tecrübe ile sabit 😊

Bir selam vermeyeli ve bir fotoğraf paylaşmayalı uzun zaman olmuş. 
Selamlar, saygılar 👋

Seven Sisters, United Kingdom

Takip Et