Nereyi Gezmeli, Nasıl Araştırmalı?

Saat 01:30 . Yaklaşık olarak 3 saattir bilgisayar başında gezilecek yerleri araştırıyorum ve daha da devam edecek moddayım. Her şey nasıl başlıyor anlatayım.

Önce bir yer ismi duymuş oluyorum ve Google amcaya bu yer hakkında nasıl bilirdiniz diye soruyorum. Gelen linkleri click click click diye hızlı mouse sesleriyle peş peşe açıyorum. Abiler/ablalar gezmişler, tozmuşlar bir de hiç üşenmemiş bunları yazıya dökmüşler. Kendimden biliyorum yazıya dökme olayı daha büyük iş. O insanları tebrik ediyorum. 3 aydır 2 tane rota bile yazmadım oradan biliyorum. Neyse yazamıyor olmak benim problemim boş verin siz(yeni rota yazmadığım için kendimle biraz problemim var da, yakında çözeceğim). Bir yer adıyla araştırmaya başladım ya sonra bir bakıyorum yardırmış gidiyorum uçuşa geçmişim. 1 yer 10 yer olmuş. Daha başka yerler öğrenmişim, onları da araştırıyorum. Yazıları okumam yetmiyor bir de hayalini kuruyorum. Hayal derken bir anlık görüntü falan değil. 2 fotoğraf görüyorum ya kafamda deli planlar oluşuyor. Birden kendimi kaybediyorum resmen oralara gitmiş gezmiş gibi beynimde bir dünya oluşuyor ve görüntüler gözümün önüne geliyor. Derken biri sesleniyor veya telefon zırt diye ses çıkarıyor ve bi anda geri dönüyorum. Bu gece de o gecelerden biri. Nasıl bir manyaksam artık kopup gidiyorum :)

Hem araştırıp hem hayalini kurarsan daha güzel oluyor be dostum. Daha heyecanlı, daha keyifli…

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By İbrahim Uylaş
Load More In Biraz Benden Biraz Senden

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakam girerek işlemi yapın. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Alkışlar Interrail Türkiye’ye

8 Bin Kişilik Kamp, Helal Süpersiniz Interrail Türkiye. ...

Gezdiklerim Gördüklerim

Türkiye’nin Kamp Haritası

Filtrele

Yol Tarifi alın

  seçenekleri göster

Instagram

  • Başımızı sokacak şöyle bir evimiz olsun yeter :) West Lulworth, United Kingdom
  • "Güzelliği bulmak için tüm dünyayı dolaşsak da; onu içimizde taşımıyorsak asla bulamayiz." demiş Ralph abi. (Ralph Waldo Emerson) 
Alp Dağları, İtalya-İsviçre sınırı. 7 Ekim 2018
  • Böyle manzaraları görmek için bir günde deniz seviyesinden 2000-3000 metre yüksekliklere koşarak giderseniz vücudunuz bazı tepkiler verebilir. Ne yapıyorsun birader diye seni uyaracak ve baş ağrısı, mide bulantısı, halsizlik ve uykusuzluk gibi etkilerini hissettirecektir. Eğer daha da yükseğe çıkarsanız bu belirtilerin şiddeti daha fazla olacaktır. Ayni gün 0'dan 2000-2500 metrelere kadar çıkmakta çok fazla endişe edecek bir durum yok. Daha da yukarı gideceksiniz bunu aynı gün yapmayın. Yüksekliğe uyum sağladıktan sonra devam edin. Eğer kendinizi kötü hissederseniz aşağıya inişe geçmelisiniz.  Bu olaya Akut Dağ hastalığı denmektedir. Dağcı abiler bu mevzuyu iyi bilirler ;) 10 gece yerine 1 gece kalıp, az kaldığımız için pişmanlık yaşadığımız Alp Dağları, İtalya-İsviçre sınırı.

Görüntü için teşekkürler @cnrbzk
  • Beni buraya gömün diyen kimler var :) 2000 metre yüksekliğindeki bu yaylaya geçen yıl 5 metre önceki yıl ise 8 metre kar yağmış. Eve girebilmek için aşağı doğru tünel açmışlar. Yazın altı yüksek 4*4 araçlarla kışın ise kayak merkezi oluşundan dolayı telesiyej kullanarak ulaşıyorlar. Bizim yaylalardan en büyük farkı evlerinin daha estetik olması.

Alp Dağları, 6 Ekim 2018
  • Bulunduğumuz tepe İtalya, karşısı İsviçre, poz veren yaramaz ufaklık ise Athena :) Alp Dağları
  • Günaydın ve iyi pazarlar. 
Benim ilk bildiğim dağ Palandöken'dir. Dünyaya gözümü orada açtım. Sonrasında Türkiye'de ne kadar dağ, tepe, orman varsa arşınlamaya çalıştım. Şimdi ise Alp dağlarında 2000 metre yükseklikte bir dağ evindeyim ve sabah bu manzarayla güne başlıyorum. Nerelerden nerelere diyorum ve hayattan daha ne isteyeyim ki :)
  • Bu hiç planlarda olmadığı halde kendimizi hayallerini kurduğumuz Alp dağlarında bulduk ve buraya aşık olduk. Dedikleri kadar güzel, fotoğraflardaki kadar güzel, gördüğümüz kadar güzel :) Alp Dağları
  • Iyi bir yansıma fotoğrafı çekmek için sabah erken kalkıp rüzgardan önce hareket etmelisiniz. 
Lake District Milli Parkı

Takip Et