Likya Yolu, Yol Hikayeleri

Likya Yolu 4. Gün

Likya Yolu 4.Gün (23 Eylül 2014)

Karadere -> Pydnee Antik Kenti -> Kınık(15km)

IMG_20151211_073033_1

Saat 10:15

Bugün daha geç uyandım. 9 gibi yola koyuldum. Bugün dinlenmem lazım ama burada değil. Sol ayağım ağrımaya başladı. Dizlikle biraz yürüyüp Patara sahili başlangıcında karşıma çıkan bu yerde kahvaltı yapmaya karar verdim. Kahvaltı da zeytin yedim ya. Neyse ki zeytini zorlayarak yiyebiliyorum. Sırtımda da bir ağrı var. Bugün artık yürümeyeceğim. Sahili bulmuşken biraz denize girip dinleneceğim. Sonra buralarda bir yerde çadır kurup kalacağım. Belki Letoon antik kentte de kalabilirim. Öncelikle yıkanmalıyım.

IMG_20151211_073250_1

Saat 00:30

Sabah yaptığım kahvaltı ve sonrasında denize girmem iyi gelmişti. Kendimi daha iyi hissettim. Sonra Özlem Akovalıgil(Likya parkurunu bana en çok anlatan kişi) aradı ve Kaş’tan Patara’ya geçtiğini, benimde Kınık gibi saçma bir yerde kalmayıp Patara’da dinlenip sonra yola kaldığım yerden devam etmemi söyledi. Bana da çok mantıklı geldi ve Kınık’a doğru yürümeye başladım. Patara’ya gitmek için önce Kınık’a ulaşmam gerekiyordu. Kınık’a vardıkça burada bir yerde çadır kuramayacağımı anladım. Her yer sera. Mezarlıkta yok. Parkur zaten artık asfalt yoldan devam ediyordu bende Patara’ya giteye karar verdim. Ayağım ağrısa da düz yolda yürüdüğümden rahat bir yürüyüş oldu. Yaklaşık 15km yürüme ile Kınık’a ulaştım. Minibüs ile Patara’ya geçtim ve Özlem’le buluştuk. Patara kumsalda biraz dolaştıktan sonra gün batımını görürüz diye kum tepelerinde yerimizi aldık ancak puslu hava gün batımını görmemize izin vermedi.

Bugün rahat bir yürüyüş oldu. En azından tempoyu düşürdüm ve biraz insan içine karıştım. Biraz sosyalleşmek iyi geldi. Patara’daki Medusa campinge gelip çadırlarımızı kurduk. Akşam yemeği ve Likya yolu muhabbetinden sonra ben çamaşır yıkamaya geçtim. Kendimi fırsat buldukça yıkıyorum, çamaşırları da yıkamam gerekiyor. Yoksa kokmaya başlayacağım. Bu arada Likya parkurunu çizen Kate Clow bu yol 21 günde yürünür demiş. Benim iznim o kadar olduğu için 21 gün seçmiştim. Tesadüfe bakar mısın?

IMG_20151211_073801_1

Bugün 4.günü bitiriyorum. Yola alıştım gibi. En azından dün ve bugün ilk 2 gün gibi değildi. Bilmiyorum belki de bugün fazlaca yokuş çıkmadığımdan olabilir. Yarın öğleye kadar yatıp sonra minibüslerle tekrar Kınık’a dönüp kaldığım yerden devam edeceğim. Yarın da biraz sakin geçecek gibi. Çünkü zorlu bir patika yok. Zaten bu Gavurağalı’ya iniş en zorlu yerlerdenmiş. Canımı okudu valla. Yolun rahatlamış olması beni de rahatlattı. Şu tütüne bir türlü alışamadım. Az evvel çadıra girmeden içtim ve çadıra girdim, hoop yığıldım kaldım. Baş dönmesi falan. Bir an bayılacağım sandım. Acaba tansiyonu o mu etkiliyor? Ben de anlamadım. Sanırım tütün bana iyi gelmiyor :). Dün ve bugün tansiyon yönünden iyiydim. Bir yaramazlık yok. Artık yatayım o zaman. Çok anlatacak bir şey bulamadım. İyi geceler..

Ek bilgi; Bu notlar yolculuk sırasında yazılmıştır.

Fotoğraflarla 4. Gün

4.Günün Rota Bilgisi

3.Günün Gezi Notları Likya Yolu Anıları 5.Günün Gezi Notları

 

Share this Story
Load More In Likya Yolu

Facebook Yorumları

Yanıtla

Mail adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar işaretlendi *

Rakam girerek işlemi yapın. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Türkiye’nin Kamp Haritası

Filtrele

Yol Tarifi alın

  seçenekleri göster

Instagram

  • Bir arkadaş drone almakla uğraşma, drone'u olan bir arkadaş bul demişti. Ben de tam olarak öyle yaptım, @cnrbzk eline sağlık :)
  • İngiltere'de çok fazla insan doğa yürüyüşü yapıyor. Ne yazık ki böyle güzel çam ormanları yok. Turnalık Yaylası İngiltere'de olsa buradakiler burası için delirebilir. Bense kel dağlarla yetineceğim artık. Özlüyorum ormanları.

Turnalık Yaylası, Sakarya

Haziran 2017

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #sakarya
  • Aramizda tek başına iki çadırla kamp yapan yoktur diye düşünüyorum, yapmayinda zaten sonra manyak derler adama :) Lake District, 27 May 2018

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker #nature  #wanderlust #lake #clouds #lakedistrict
  • Böyle günler hiç bitmemeli.

Lake District, 27 May 2018

#yolacikmali #trekking #camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #nature #lake #clouds #lakedistrict
  • Bazı fotoğraflar var ki dönüp baktığınızda sizi o ana götürür. Bu fotoğraf da onlardan birisi ve 4 kişinin emekleri sonucunda çekildi. Hem ışıkla boyama yaptık hem de eğlendik. Kuzeye gittikçe havanın kararmadığını da dünya gözüyle görmüş olduk.
  • Iki sevdiğim bir arada daha ne isteyeyim ki :)
  • Bir de şöyle ayakta bir poz alayım ;) Su elemanlara bu kadar yaklaşabilmek heyecan vericiydi.

Richmond Parkı, Londra
  • Bir daha Ramazan'da kampa gitmeyeceğim diyorum(günler uzun oruç oruç zor oluyor dostum) ama her yıl bir kaşıntı tutuyor ve yine kendimi kampta buluyorum. Hafta sonu buraların en güzel yerlerinden olan Lake District'te yaklaşık 400 metre yükseklikte olan bu gölün kenarında kampimizi yaptık. Yükseklik 400 metre ama maşallah bizim Kaçkar dağlarından geri kalır yanı yok.

Burada kamp işleri pek bizdeki gibi değil. İngiltere'de öyle çadırımı aldım gittim herhangi bir yerde kamp yaptım diyemiyorsun. Doğada kamp yapmaya izin verilen bölgeler haricindeki yerlerde çadır kurmak yasak. İzin verilen yerlerde bile kalabalık olmamanız, ateş yakmamaniz hatta çadırinizin renginin doğada göze çok batmayan renklerde olması yönünde tavsiyeler var. Göle 3.5km uzaktiktaki kasabada arabayı bırakacak park alanını bile zor bulduk. Burada bir çadır atmak çok kolay olmuyor :)

Takip Et