Likya Yolu, Yol Hikayeleri

Likya Yolu 7. Gün

Likya Yolu 7.Gün (26 Eylül 2014)

Bezirgan -> Sarıbelen (12km)

PSX_20151222_082357

Dün sakin bir gece oldu. Gelen giden yoktu. Sabah yine 8 gibi yollara düştüm. Çok pis bir patika çıktıktan sonra Bezirgan köyüne ulaştım. Buraya gelirken yolda 3-4 tane su kuyusu vardı. Niyeti bozmuştum, dağın başında soyunup Kalkan manzarası eşliğinde yıkanacaktım. Ama kuyularda su kalmamıştı. Bezirgan köyü girişinde bir çeşme gördüm. En azından saçlarımı yıkayayım dedim. Gerçekten bu iyi gelmişti. Ben kokuyorum evet ama kafam rahat :). Tam yıkamayı bitirmiş kurulanıyordum Muhittin abi geldi. Namı diğer Moşe. Evet lakabı Moşe’ymiş. Bu lakabı kendi kendine takmış ve köyde herkes beni Moşe olarak tanır dedi. Hafif kafa kırık belli. Keçi otlatmaya çıkmış beni görünce yanıma gelmiş. Biraz muhabbet ettik ve bende Sarıbelen’e doğru gideyim dedim. Tabi önce koca köyün içinden geçmem lazım. Köyün merkezine gelince bugünün Cuma olduğunu ve 1 saat sonra namaz kılınacağını düşünerek Cuma için burada kalmaya karar verdim. Çünkü Sarıbelen’e gideyim desem yetişemezdim. Köy bakkalından aldığım zımbırtıları tıkınıyordum ki Hamza geldi. Kendisi bu bölgede veteriner olarak çalışıyormuş. Biraz muhabbet ettik ve Cuma sonrası bir yere kaybolma Necati amcaya yemeğe gideceğiz dedi. Rahatsızlık vermeyeyim, daha gidecek çok yolum var desemde ikna edemedim. Cuma sonrası Necati amcalara geçtik ve eşinin hazırladığı yemekleri yedik. Allah’ım o ne güzel biber dolmasıydı öyle. Süper olmuştu. Yada günlerdir adam gibi bir şey yemeyen benim için süperdi. Yok yok güzel yapmıştım teyzem. 2 de doksan yaşlarında dede vardı. Maşallahları var o yaşta gayet iyi görünüyorlar. Yemek sonrası vedalaştık ve ben Sarıbelen’e doğru yola koyuldum. Tabiki teşekkür ettim, etmeden olur mu hiç :)

PSX_20151222_121246

Sarıbelen’e giderken patika tekrar sahile doğru döndü. Sahile iyice yaklaşınca tepeden manzara bir güzel oldu. Ağzım açık bakakaldım. Yaklaşık 25-30kmlik koca Kalkan ve Patara sahili ayaklarımın altındaydı. Deniz ise güneşin yansımasıyla altın gibi parlıyordu. Saatlerce oturup bu manzarayı izleyebilirdim. Patika sonrasında tekrar o iğrenç asfalt yola indi ve yol kenarından Sarıbelen’e doğru gitmeye başladı. Sırf parkuru bağlamak için 2-3kmlik bu bölümü böyle bağlamaları iğrenç olmuş. Bende bu kısım için otostop çektim :). Evet yapmayacaktım ama yaptım. Bunu yaptıysam artık dönmek istiyorum demektir. Çünkü kurallardan birisi de tüm parkuru yürümekti.

PSX_20151222_083118

Sonra köyün civarında bir yere çadırımı kurup yerleştim. Allah’ım ne iğrenç yerler burası. Her yer taşlık. Önce zemini temizliyorum sonra çadırın kazıkları çakacağım diye canım çıkıyor. Neyse sonunda yerleştim ve bilekliğimi yapmaya devam ettim. Bitiremeyeceğim için kalanını yarına bıraktım.

Hayde iyi geceler..

Saat 22:10

Ek bilgi; Bu notlar yolculuk sırasında yazılmıştır.

Fotoğraflarla 7. Gün

7.Günün Rota Bilgisi

6.Günün Gezi Notları Likya Yolu Anıları 8.Günün Gezi Notları

 

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Yola Çıkmalı
Load More In Likya Yolu

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakamlari giriniz. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Frig Yolu da Nedir ki?

Facebook’ta Hüseyin Sarı ile arkadaşlığımızın başlamasından sonra güzel ...

Instagram

  • Güney Galler Birleşik Krallık
  • “SAHİP OLAMADIKLARININ ACISINI ÇEKEREK, SAHİP OLDUKLARINI MAHVETME.” demiş Epikür reis. Güzel demiş daha ne desin :) Peak District Milli Parkı, Birleşik Krallık.
Nisan 2019'da bir gün.
. .

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping 
#tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust #peakdistrict
  • Harry Potter treniyle büyücülük okuluna gidecektik ki yaş ortalaması yüksek olduğu için almadılar :) 2 July 2019, İskoçya

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping 
#tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust #harrypotter #harrypottertrain
  • Yol varsa yürürüm, çanta varsa taşırım, Buff varsa takarım, Fuji varsa fotoğraf çekerim :) 27 Mayıs 2018
Lake District Milli Parkı, Birleşik Krallık

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping 
#tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust
#lake #lakedistrict
  • İngiltere'de küçükbaş hayvancılık çok yaygın. Her yerde bu sevimli şeyleri görebilirsiniz. 
Burası ise Harry Potter'ın çekildiği Lacock Abbey'in yanıbaşındaki çiftlik. Kendime şunu söylüyorum, "Taa oralara kadar git. O ünlü yerin fotoğrafı yerine bu çiftliğin fotoğrafını çek ve paylaş, değişik." Ilgi alanı sanırım :) #yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker
#nature  #wanderlust
  • Şöyle bir dostunuz olsun ister miydiniz? Ben isterdim.

5 Mayıs 2017, Kerpe, Kocaeli

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping 
#tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust
  • Birleşik krallıkta neredeyse tüm araziler taşlarla veya ağaçlarla bölünmüş. Herkesin yeri belli yani. Özel mülk olduğu için kafanıza göre istediğiniz yerde kamp yapamıyorsunuz. Değil kamp yapmak yürüyerek geçemiyorsunuz bile.

Hatta şöyle bir hikayem de var. Bir yürüyüşte kamp alanına dönerken haritada kestirme bir yol gördüm. Kmlerce yürümüşüm,  yorgunluk almış başını gitmiş, suyum bitmiş, karnım aç falan. Henüz perişan bir halde degilim ama yakınım. O yüzden erken bitireyim istiyorum. 4-5km daha yürümektense şuradan hemen geçer kamp alanına ulaşırım dedim ve yürüyüş yolundan çıktım. Zaten stabilize yol, arabalar geçtiğine göre sorun yok dedim ve yemeğin,suyun hayaliyle devam ettim. Tam kamp alanına geldim derken yolu geçemedim. Çünkü herkes arazisini çevirmiş, yolunu kapamış. Içeride köpekler de var. Sevimlilerden değil, sizi yemek istercesine saldırabilen vahşi olanlardan. Hayır, kamp alanını da görüyorum 200 metre falan kalmış, tam karşımda. Ama geçemiyorum, her yer kapalı. Bir müslüman(insan) da yok ki rica edeyim de beni geçirsin. Özel mülke izinsiz girsem ecnebi memlekette başıma iş açarım diye düşündüm. Hatta birisinde yazı vardı "yürüyüşçü dost arazime girme, lütfen başka bir yoldan git" diye. Gerçekte bas git lan başka bir yol bul kendine gibi bir şey yazıyordu 😜. Sonra geldiğim yolu geri döndüm ve yürüyüş yoluna tekrar girdim. Kıvrak zekam sayesinde bir kaç km daha yolumu uzatarak kamp alanına ulaştım. Bundan aldığım ders ise Sör(Sir) olana kadar yürüyüş yolundan çıkma ibrahim.

28 Nisan 2019
Peak District Milli Parkı, Ingiltere
  • 28 Nisan 2019
Peak District Milli Parkı, Ingiltere

Takip Et