Likya Yolu, Yol Hikayeleri

Likya Yolu 7. Gün

Likya Yolu 7.Gün (26 Eylül 2014)

Bezirgan -> Sarıbelen (12km)

PSX_20151222_082357

Dün sakin bir gece oldu. Gelen giden yoktu. Sabah yine 8 gibi yollara düştüm. Çok pis bir patika çıktıktan sonra Bezirgan köyüne ulaştım. Buraya gelirken yolda 3-4 tane su kuyusu vardı. Niyeti bozmuştum, dağın başında soyunup Kalkan manzarası eşliğinde yıkanacaktım. Ama kuyularda su kalmamıştı. Bezirgan köyü girişinde bir çeşme gördüm. En azından saçlarımı yıkayayım dedim. Gerçekten bu iyi gelmişti. Ben kokuyorum evet ama kafam rahat :). Tam yıkamayı bitirmiş kurulanıyordum Muhittin abi geldi. Namı diğer Moşe. Evet lakabı Moşe’ymiş. Bu lakabı kendi kendine takmış ve köyde herkes beni Moşe olarak tanır dedi. Hafif kafa kırık belli. Keçi otlatmaya çıkmış beni görünce yanıma gelmiş. Biraz muhabbet ettik ve bende Sarıbelen’e doğru gideyim dedim. Tabi önce koca köyün içinden geçmem lazım. Köyün merkezine gelince bugünün Cuma olduğunu ve 1 saat sonra namaz kılınacağını düşünerek Cuma için burada kalmaya karar verdim. Çünkü Sarıbelen’e gideyim desem yetişemezdim. Köy bakkalından aldığım zımbırtıları tıkınıyordum ki Hamza geldi. Kendisi bu bölgede veteriner olarak çalışıyormuş. Biraz muhabbet ettik ve Cuma sonrası bir yere kaybolma Necati amcaya yemeğe gideceğiz dedi. Rahatsızlık vermeyeyim, daha gidecek çok yolum var desemde ikna edemedim. Cuma sonrası Necati amcalara geçtik ve eşinin hazırladığı yemekleri yedik. Allah’ım o ne güzel biber dolmasıydı öyle. Süper olmuştu. Yada günlerdir adam gibi bir şey yemeyen benim için süperdi. Yok yok güzel yapmıştım teyzem. 2 de doksan yaşlarında dede vardı. Maşallahları var o yaşta gayet iyi görünüyorlar. Yemek sonrası vedalaştık ve ben Sarıbelen’e doğru yola koyuldum. Tabiki teşekkür ettim, etmeden olur mu hiç :)

PSX_20151222_121246

Sarıbelen’e giderken patika tekrar sahile doğru döndü. Sahile iyice yaklaşınca tepeden manzara bir güzel oldu. Ağzım açık bakakaldım. Yaklaşık 25-30kmlik koca Kalkan ve Patara sahili ayaklarımın altındaydı. Deniz ise güneşin yansımasıyla altın gibi parlıyordu. Saatlerce oturup bu manzarayı izleyebilirdim. Patika sonrasında tekrar o iğrenç asfalt yola indi ve yol kenarından Sarıbelen’e doğru gitmeye başladı. Sırf parkuru bağlamak için 2-3kmlik bu bölümü böyle bağlamaları iğrenç olmuş. Bende bu kısım için otostop çektim :). Evet yapmayacaktım ama yaptım. Bunu yaptıysam artık dönmek istiyorum demektir. Çünkü kurallardan birisi de tüm parkuru yürümekti.

PSX_20151222_083118

Sonra köyün civarında bir yere çadırımı kurup yerleştim. Allah’ım ne iğrenç yerler burası. Her yer taşlık. Önce zemini temizliyorum sonra çadırın kazıkları çakacağım diye canım çıkıyor. Neyse sonunda yerleştim ve bilekliğimi yapmaya devam ettim. Bitiremeyeceğim için kalanını yarına bıraktım.

Hayde iyi geceler..

Saat 22:10

Ek bilgi; Bu notlar yolculuk sırasında yazılmıştır.

Fotoğraflarla 7. Gün

7.Günün Rota Bilgisi

6.Günün Gezi Notları Likya Yolu Anıları 8.Günün Gezi Notları

 

Share this Story
Load More In Likya Yolu

Facebook Yorumları

Yanıtla

Mail adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar işaretlendi *

Rakam girerek işlemi yapın. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Türkiye’nin Kamp Haritası

Filtrele

Yol Tarifi alın

  seçenekleri göster

Instagram

  • Ve grubun en karizmatik geyiği sizlerle :)
Aramızda sadece 1 metre vardı. Hafif tirsarak bir profil fotosu almayı başardım.

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #tentlife #tent #deer #outdoor #outdoorlife #backpacker #nature  #wanderlust
  • Bu arkadaşlar ise erkek sürüsunun önde gelenleri. Çok ürkütmeden yanlarına yaklaşıp bir kaç poz alabildim. Sonrasında boynuzu yemeden efendice uzaklaştım.

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking  #wild #wildcamping #tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature #deer #geyik #wanderlust #richmondpark #forest
  • Dişi Alageyik sürüsü erkeklere göre daha agresifdi. Çok fazla yaklaşılmasına izin vermiyorlardı. Biraz yaklaşınca huf huf huf diye ses çıkarıp kafa salliyorlardi :) #yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #richmondpark 
#deer #geyik #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust
  • Biraz hayvanlardan gidelim. Birleşik krallıktaki koyunların kafaları bembeyaz. İlk gördüğümde garip gelmişti ama sonradan sevmeye başladım.

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping 
#koyun #sheep #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust
  • Şu ufaklık sevilmez mi ya :) #yolacikmali #wild  #outdoor #outdoorlife 
#nature  #wanderlust #forest #birds #squirrel
#instablogger  #trail #travel #travellover #adventure
  • Durdle Door İngiltere'de ilk gezimizi yaptığımız yer. Fotoğraflarda küçük görünmesine rağmen oldukça büyük oluşu beni şaşırtmıştı. Sahildeki insanlara oranla alanın ne kadar büyük olduğunu tahmin edebilirsiniz. Hani demiştim ya İngiltere'de her karış toprağın bir sahibi var. Buranın da sahibi Weld ailesiymis. Bu bölgeyi kamuya açmışlar ve çok fazla insan buraya yürüyüş yapmaya geliyor. Çadır ve karavan için ise kamp alanı bulunuyor.

1 Nisan 2018
  • Günaydın, hafta sonu kamp planı olan var mı? Varsa hedef neresi?
  • Fotoğrafta beni görebilen var mı :)

Takip Et