Likya Yolu, Yol Hikayeleri

Likya’ya 1 Kala

19/09/2014

Evdeki son gecem. Yarın kısmetse Likya yolculuğu başlayacak. Ailem ve yakın arkadaşlarımdan yolculuk öncesinde bana yazdıkları notları okudum. İlk buldukları kağıda 1 kelime dahi olsa o an ne düşündüklerini yazıp bana vermelerini istemiştim. Benim için özel anı niteliği taşıdığından yazılanları paylaşmayacağım. Yazılanların çok güzel bir hatıra olarak kalacak. Eminim ki aradan yıllar geçtikten sonra iyiki bu yolculuğu yapmışım diyeceğim. Tabi sağ salim dönebilirsem :).

27 yaşındayım ve hayattaki misyonumu tamamlamışım hissediyorum. Çünkü bir beklentim yok. Hayallerim dışında. Onları da yapmasam olur diye düşünüyorum. Bu yüzden Likya yolundan dönmeyecekmişim gibi hissediyorum. Bşr 50 yıl daha  yaşamak benim için çok şey değiştirmeyecek. Bunlar kendimi öldüreceğim anlamına gelmiyor. Çünkü hem canım tatlı hem de yaşamayı seviyorum. Zaman zaman bu tarz düşüncelere kapılsamda yaşamak güzel.

Uzun süren bir hazırlık döneminden sonra Likya’ya az kaldı. İnsan hayatında böyle çılgın bir geziyi 1 defa yapar ya da yapamaz. Ben ikincisini yapar mıyım? Pek sanmıyorum. Bu hikaye bana yeter hatta torunlarıma da yeter :). Gerçi rahat duramam geri dönünce bu kez dünyayı adımlamaya gidiyorum da diyebilirim. Yok ya o demem, henüz o kadar kafayı tırlatmadım.

Artık yol zamanı, yola çıkma zamanı.

Hedef 21 gün 509km ama asıl amaç eve sağ salim dönebilmek..

Ek bilgi; Bu notlar yolculuk sırasında yazılmıştır.

Likya Yolu Yazıları

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Yola Çıkmalı
Load More In Likya Yolu

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakam girerek işlemi yapın. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Kurumsal Hayat mı Doğal Hayat mı?

Ara sıra kendime bu soruyu soruyorum. Bir tarafta ...

Gezdiklerim Gördüklerim

Türkiye’nin Kamp Haritası

Filtrele

Yol Tarifi alın

  seçenekleri göster

Instagram

  • Başımızı sokacak şöyle bir evimiz olsun yeter :) West Lulworth, United Kingdom
  • "Güzelliği bulmak için tüm dünyayı dolaşsak da; onu içimizde taşımıyorsak asla bulamayiz." demiş Ralph abi. (Ralph Waldo Emerson) 
Alp Dağları, İtalya-İsviçre sınırı. 7 Ekim 2018
  • Böyle manzaraları görmek için bir günde deniz seviyesinden 2000-3000 metre yüksekliklere koşarak giderseniz vücudunuz bazı tepkiler verebilir. Ne yapıyorsun birader diye seni uyaracak ve baş ağrısı, mide bulantısı, halsizlik ve uykusuzluk gibi etkilerini hissettirecektir. Eğer daha da yükseğe çıkarsanız bu belirtilerin şiddeti daha fazla olacaktır. Ayni gün 0'dan 2000-2500 metrelere kadar çıkmakta çok fazla endişe edecek bir durum yok. Daha da yukarı gideceksiniz bunu aynı gün yapmayın. Yüksekliğe uyum sağladıktan sonra devam edin. Eğer kendinizi kötü hissederseniz aşağıya inişe geçmelisiniz.  Bu olaya Akut Dağ hastalığı denmektedir. Dağcı abiler bu mevzuyu iyi bilirler ;) 10 gece yerine 1 gece kalıp, az kaldığımız için pişmanlık yaşadığımız Alp Dağları, İtalya-İsviçre sınırı.

Görüntü için teşekkürler @cnrbzk
  • Beni buraya gömün diyen kimler var :) 2000 metre yüksekliğindeki bu yaylaya geçen yıl 5 metre önceki yıl ise 8 metre kar yağmış. Eve girebilmek için aşağı doğru tünel açmışlar. Yazın altı yüksek 4*4 araçlarla kışın ise kayak merkezi oluşundan dolayı telesiyej kullanarak ulaşıyorlar. Bizim yaylalardan en büyük farkı evlerinin daha estetik olması.

Alp Dağları, 6 Ekim 2018
  • Bulunduğumuz tepe İtalya, karşısı İsviçre, poz veren yaramaz ufaklık ise Athena :) Alp Dağları
  • Günaydın ve iyi pazarlar. 
Benim ilk bildiğim dağ Palandöken'dir. Dünyaya gözümü orada açtım. Sonrasında Türkiye'de ne kadar dağ, tepe, orman varsa arşınlamaya çalıştım. Şimdi ise Alp dağlarında 2000 metre yükseklikte bir dağ evindeyim ve sabah bu manzarayla güne başlıyorum. Nerelerden nerelere diyorum ve hayattan daha ne isteyeyim ki :)
  • Bu hiç planlarda olmadığı halde kendimizi hayallerini kurduğumuz Alp dağlarında bulduk ve buraya aşık olduk. Dedikleri kadar güzel, fotoğraflardaki kadar güzel, gördüğümüz kadar güzel :) Alp Dağları
  • Iyi bir yansıma fotoğrafı çekmek için sabah erken kalkıp rüzgardan önce hareket etmelisiniz. 
Lake District Milli Parkı

Takip Et