Likya Yolu, Yol Hikayeleri

Likya’ya 1 Kala

19/09/2014

Evdeki son gecem. Yarın kısmetse Likya yolculuğu başlayacak. Ailem ve yakın arkadaşlarımdan yolculuk öncesinde bana yazdıkları notları okudum. İlk buldukları kağıda 1 kelime dahi olsa o an ne düşündüklerini yazıp bana vermelerini istemiştim. Benim için özel anı niteliği taşıdığından yazılanları paylaşmayacağım. Yazılanların çok güzel bir hatıra olarak kalacak. Eminim ki aradan yıllar geçtikten sonra iyiki bu yolculuğu yapmışım diyeceğim. Tabi sağ salim dönebilirsem :).

27 yaşındayım ve hayattaki misyonumu tamamlamışım hissediyorum. Çünkü bir beklentim yok. Hayallerim dışında. Onları da yapmasam olur diye düşünüyorum. Bu yüzden Likya yolundan dönmeyecekmişim gibi hissediyorum. Bşr 50 yıl daha  yaşamak benim için çok şey değiştirmeyecek. Bunlar kendimi öldüreceğim anlamına gelmiyor. Çünkü hem canım tatlı hem de yaşamayı seviyorum. Zaman zaman bu tarz düşüncelere kapılsamda yaşamak güzel.

Uzun süren bir hazırlık döneminden sonra Likya’ya az kaldı. İnsan hayatında böyle çılgın bir geziyi 1 defa yapar ya da yapamaz. Ben ikincisini yapar mıyım? Pek sanmıyorum. Bu hikaye bana yeter hatta torunlarıma da yeter :). Gerçi rahat duramam geri dönünce bu kez dünyayı adımlamaya gidiyorum da diyebilirim. Yok ya o demem, henüz o kadar kafayı tırlatmadım.

Artık yol zamanı, yola çıkma zamanı.

Hedef 21 gün 509km ama asıl amaç eve sağ salim dönebilmek..

Ek bilgi; Bu notlar yolculuk sırasında yazılmıştır.

Likya Yolu Yazıları

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Yola Çıkmalı
Load More In Likya Yolu

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakamlari giriniz. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Frig Yolu da Nedir ki?

Facebook’ta Hüseyin Sarı ile arkadaşlığımızın başlamasından sonra güzel ...

Instagram

 • Bazı anlar siyah beyaz daha güzel.

21 April 2019 Snowdonia National Park, Wales
 • 21 April 2019, Snowdonia National Park

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust
 • 2011, 2013, 2015 derken 2017'de de Kaçkar dağlarındaydım. Diğer bir deyişle her iki yılda bir toprak beni çağırıyor :)). Yıl oldu 2019. İçimde yine bir Kaçkarlara gitme hissi ama pek mümkün görünmüyor. Londra'dan oralara gitmek bu yıl için oldukça zor bir plan. 
Fotoğrafta gördüğünüz yer Öküz yatağı. Suyun yer altından çıktıktan 5dk sonra görmüş olduğu sulak ve düzlük bir alan. Harika bir çadır alanı olduğunu düşünebilirsiniz ancak burası ve buna benzer yerler kamp için uygun değil. İlk neden burası Karadeniz ve ne zaman yağmur yağacağı, sel olacağı belli olmaz. Bir gece başlayan yağmur sizi suyun içinde bırakabilir veya alıp götürebilir. İkinci neden ise bu gibi yerler sulak olduğu için normalden soğuk hissetmenize ve gece daha fazla üşümenize neden olur. Üçüncü neden ise adından da anlayacağınız üzere bir sürü öküz var :) Bir gün Londra'dan Kaçkarlara, oradan da uzakdoğuya dogru motorla bir tur yaparım mı acaba? Neden olmasın ki 😉
 • Hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz bir yıl olması dileğiyle. 
2017 Kerpe Yolu
 • Birleşik krallıkta öyle beğendiğiniz her yere çadır kuramazsınız. Çünkü böyle araziler ya birisine ait(bir düke ait olabilir) ya da kamuya açık alan(çok fazla günübirlik yürüyüşünün geldiği yerler) olduğundan dolayı çadır kurulması yasaklanmış. Burada çadır kurabilmek için kimsenin olmadığı ıssız yerler bulacaksınız ya da kamp alanlarını tercih edeceksiniz. Neyse ki kamp/karavan kültürü oldukça yaygın ve etrafta çok fazla kamp alanı var. 
Snowdonia Milli Parkı, Wales
 • Bolu-Düzce sınırında kalan ve harika bir ormana sahip olan Sinekli yaylası tekrar gitmek istediğim yerler arasında. Doğa da kamp yapmayı sevenler için harika bir yer. Gittiğinizde koruyup kollamayı unutmayın.

Sinekli Yaylası, Bolu
 • Sırada arşivimi karıştırırken bulduğum bu ilginç fotoğraf var.

Yıl 2015. Erzurum'dan Artvin'e doğru ilerliyorum. Artvin barajı etrafında kıvrıla kıvrıla yol alırken bir viraj sonrasında aniden karşıma çıkan bu manzara beni çok şaşırtmıştı. Apar topar arabayı bir yere çektim ve manzarayı izlemek yerine incelemeye başladım. Ne oluyordu orada ve nasıl bir gün batımıdır bu? Resmen dağ alev almış yanıyordu. Güneşin batarken oluşturduğu kızıllık dağ ve bulutların arasında kalınca bu güzel görüntü ortaya çıkmıştı. Güneş batınca görsel şölende bitti ben de yoluma devam ettim. Herkes yoluna gibi bir şey olmuştu.
 • Orman her zaman sürprizlerle doludur. Bazen yaban hayvanlarını görürsünüz bazen de böyle güzel evleri. 
Dorking, London

Takip Et