Likya Yolu, Yol Hikayeleri

Likya’ya 1 Kala

19/09/2014

Evdeki son gecem. Yarın kısmetse Likya yolculuğu başlayacak. Ailem ve yakın arkadaşlarımdan yolculuk öncesinde bana yazdıkları notları okudum. İlk buldukları kağıda 1 kelime dahi olsa o an ne düşündüklerini yazıp bana vermelerini istemiştim. Benim için özel anı niteliği taşıdığından yazılanları paylaşmayacağım. Yazılanların çok güzel bir hatıra olarak kalacak. Eminim ki aradan yıllar geçtikten sonra iyiki bu yolculuğu yapmışım diyeceğim. Tabi sağ salim dönebilirsem :).

27 yaşındayım ve hayattaki misyonumu tamamlamışım hissediyorum. Çünkü bir beklentim yok. Hayallerim dışında. Onları da yapmasam olur diye düşünüyorum. Bu yüzden Likya yolundan dönmeyecekmişim gibi hissediyorum. Bşr 50 yıl daha  yaşamak benim için çok şey değiştirmeyecek. Bunlar kendimi öldüreceğim anlamına gelmiyor. Çünkü hem canım tatlı hem de yaşamayı seviyorum. Zaman zaman bu tarz düşüncelere kapılsamda yaşamak güzel.

Uzun süren bir hazırlık döneminden sonra Likya’ya az kaldı. İnsan hayatında böyle çılgın bir geziyi 1 defa yapar ya da yapamaz. Ben ikincisini yapar mıyım? Pek sanmıyorum. Bu hikaye bana yeter hatta torunlarıma da yeter :). Gerçi rahat duramam geri dönünce bu kez dünyayı adımlamaya gidiyorum da diyebilirim. Yok ya o demem, henüz o kadar kafayı tırlatmadım.

Artık yol zamanı, yola çıkma zamanı.

Hedef 21 gün 509km ama asıl amaç eve sağ salim dönebilmek..

Ek bilgi; Bu notlar yolculuk sırasında yazılmıştır.

Likya Yolu Yazıları

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Yola Çıkmalı
Load More In Likya Yolu

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakamlari giriniz. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Frig Yolu da Nedir ki?

Facebook’ta Hüseyin Sarı ile arkadaşlığımızın başlamasından sonra güzel ...

Instagram

Instagram did not return a 200.

Takip Et