Her Şeyi Bırakıp Gezgin Olmak

Gezgin kimdir, gezgin nasıl olunur? Gezgin olmak için her şeyi bırakıp gitmek mi gerekir? En iyi gezgin en çok gezen midir? Gezgin olmak iyi bir şey midir? Gezgin, gezen, turist aynı şey midir? Sen hangisisin abi? 

Valla bende ne olduğumu bilmiyorum. Sırt çantamı alıp yollara düştüğümde gezgin oluyorum, motora atlayıp turladığımda gezen oluyorum, uçağa atlayıp otellerde kaldığımda ise turist oluyorum. Beni böyle tarifleyebiliriz. Gelelim diğer sorulara. Baştan söyleyeyim biraz tehlikeli mevzular bunlar, kimseye laf atmak gibi amacım yok sadece bunlar benim düşüncelerim. Sonra yok efenim öyle değil böyle diye kızmayın.

Gezgin kime denir, gezgin nasıl olunur?

Nasıl tarif etsem bilemedim. Mavi gözlü, sarışın ve 1.75 üzeri olan erkekler erkek gezgin 1.65 üzeri olanlarda kadın gezgindir gibi bir şey yok ki bende güzel bir tanım yapayım. Yine de bir tanım yapacağım. Gezgin; Yola çıkmayı bağımlılık haline hatta hayat felsefesi haline getirmiş, her plan yaptığında heyecandan yerinde duramayan, ilgilendiği alanla ilgili olarak veriler toplayan, her daim öğrenen ve öğrenirken de öğreten kişilerdir. Hele bir de gezerken detaylı paylaşımlar yapıyorlarsa onlar güzel gezginlerdir. Benimde hayranlıkla takip ettiğim kişiler var. Gezginleri görünce zaten farkı hissediyorsunuz. Peki gelelim gezgin nasıl olunura? Bunu da hayattaki koşulların ve ne kadar istekli olduğun belirler. Örneğin ailende hasta biri varsa ve o kişiye bakmakla yükümlü isen koşulların zor olur. İstekli değilsen zaten sürekli bir bahanen vardır. Gezgin adamın yola çıkmak için bahanesi olur, çıkmamak için değil!

Gezgin olmak için her şeyi bırakıp gitmek mi gerekir?

Dedik ya dostum koşullar belirler. Her şeyi bırakıp gitmek kolay olandır. Asıl olan hayatla mücadele ederken gezgin olmaktır. Hadi bunu yap da görelim.

En iyi gezgin en çok gezen midir?

Kesinlikle katılmıyorum. Yaptığı işte iyiyse o daha iyidir. Özetle alın teri gerekir.

Gezgin olmak iyi bir şey midir?

Ya ne sandın. Su gibi faydalı bir şeydir. Paylaştıklarıyla hayatı güzelleştirir. Üstelik kimseye zararı da olmaz. Kendi halinde yaşar.

Gezgin, gezen, turist aynı şey midir?

Değil. Yukarı da kendimden örnek verdim. O yeterlidir diye düşünüyorum. Daha da lafı uzatmayayım.

Share this Story
Load More In Biraz Benden Biraz Senden

Facebook Yorumları

Yanıtla

Mail adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar işaretlendi *

Rakam girerek işlemi yapın. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Türkiye’nin Kamp Haritası

Filtrele

Yol Tarifi alın

  seçenekleri göster

Instagram

  • Bir arkadaş drone almakla uğraşma, drone'u olan bir arkadaş bul demişti. Ben de tam olarak öyle yaptım, @cnrbzk eline sağlık :)
  • İngiltere'de çok fazla insan doğa yürüyüşü yapıyor. Ne yazık ki böyle güzel çam ormanları yok. Turnalık Yaylası İngiltere'de olsa buradakiler burası için delirebilir. Bense kel dağlarla yetineceğim artık. Özlüyorum ormanları.

Turnalık Yaylası, Sakarya

Haziran 2017

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #sakarya
  • Aramizda tek başına iki çadırla kamp yapan yoktur diye düşünüyorum, yapmayinda zaten sonra manyak derler adama :) Lake District, 27 May 2018

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker #nature  #wanderlust #lake #clouds #lakedistrict
  • Böyle günler hiç bitmemeli.

Lake District, 27 May 2018

#yolacikmali #trekking #camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #nature #lake #clouds #lakedistrict
  • Bazı fotoğraflar var ki dönüp baktığınızda sizi o ana götürür. Bu fotoğraf da onlardan birisi ve 4 kişinin emekleri sonucunda çekildi. Hem ışıkla boyama yaptık hem de eğlendik. Kuzeye gittikçe havanın kararmadığını da dünya gözüyle görmüş olduk.
  • Iki sevdiğim bir arada daha ne isteyeyim ki :)
  • Bir de şöyle ayakta bir poz alayım ;) Su elemanlara bu kadar yaklaşabilmek heyecan vericiydi.

Richmond Parkı, Londra
  • Bir daha Ramazan'da kampa gitmeyeceğim diyorum(günler uzun oruç oruç zor oluyor dostum) ama her yıl bir kaşıntı tutuyor ve yine kendimi kampta buluyorum. Hafta sonu buraların en güzel yerlerinden olan Lake District'te yaklaşık 400 metre yükseklikte olan bu gölün kenarında kampimizi yaptık. Yükseklik 400 metre ama maşallah bizim Kaçkar dağlarından geri kalır yanı yok.

Burada kamp işleri pek bizdeki gibi değil. İngiltere'de öyle çadırımı aldım gittim herhangi bir yerde kamp yaptım diyemiyorsun. Doğada kamp yapmaya izin verilen bölgeler haricindeki yerlerde çadır kurmak yasak. İzin verilen yerlerde bile kalabalık olmamanız, ateş yakmamaniz hatta çadırinizin renginin doğada göze çok batmayan renklerde olması yönünde tavsiyeler var. Göle 3.5km uzaktiktaki kasabada arabayı bırakacak park alanını bile zor bulduk. Burada bir çadır atmak çok kolay olmuyor :)

Takip Et