Her Şeyi Bırakıp Gezgin Olmak

Gezgin kimdir, gezgin nasıl olunur? Gezgin olmak için her şeyi bırakıp gitmek mi gerekir? En iyi gezgin en çok gezen midir? Gezgin olmak iyi bir şey midir? Gezgin, gezen, turist aynı şey midir? Sen hangisisin abi? 

Valla bende ne olduğumu bilmiyorum. Sırt çantamı alıp yollara düştüğümde gezgin oluyorum, motora atlayıp turladığımda gezen oluyorum, uçağa atlayıp otellerde kaldığımda ise turist oluyorum. Beni böyle tarifleyebiliriz. Gelelim diğer sorulara. Baştan söyleyeyim biraz tehlikeli mevzular bunlar, kimseye laf atmak gibi amacım yok sadece bunlar benim düşüncelerim. Sonra yok efenim öyle değil böyle diye kızmayın.

Gezgin kime denir, gezgin nasıl olunur?

Nasıl tarif etsem bilemedim. Mavi gözlü, sarışın ve 1.75 üzeri olan erkekler erkek gezgin 1.65 üzeri olanlarda kadın gezgindir gibi bir şey yok ki bende güzel bir tanım yapayım. Yine de bir tanım yapacağım. Gezgin; Yola çıkmayı bağımlılık haline hatta hayat felsefesi haline getirmiş, her plan yaptığında heyecandan yerinde duramayan, ilgilendiği alanla ilgili olarak veriler toplayan, her daim öğrenen ve öğrenirken de öğreten kişilerdir. Hele bir de gezerken detaylı paylaşımlar yapıyorlarsa onlar güzel gezginlerdir. Benimde hayranlıkla takip ettiğim kişiler var. Gezginleri görünce zaten farkı hissediyorsunuz. Peki gelelim gezgin nasıl olunura? Bunu da hayattaki koşulların ve ne kadar istekli olduğun belirler. Örneğin ailende hasta biri varsa ve o kişiye bakmakla yükümlü isen koşulların zor olur. İstekli değilsen zaten sürekli bir bahanen vardır. Gezgin adamın yola çıkmak için bahanesi olur, çıkmamak için değil!

Gezgin olmak için her şeyi bırakıp gitmek mi gerekir?

Dedik ya dostum koşullar belirler. Her şeyi bırakıp gitmek kolay olandır. Asıl olan hayatla mücadele ederken gezgin olmaktır. Hadi bunu yap da görelim.

En iyi gezgin en çok gezen midir?

Kesinlikle katılmıyorum. Yaptığı işte iyiyse o daha iyidir. Özetle alın teri gerekir.

Gezgin olmak iyi bir şey midir?

Ya ne sandın. Su gibi faydalı bir şeydir. Paylaştıklarıyla hayatı güzelleştirir. Üstelik kimseye zararı da olmaz. Kendi halinde yaşar.

Gezgin, gezen, turist aynı şey midir?

Değil. Yukarı da kendimden örnek verdim. O yeterlidir diye düşünüyorum. Daha da lafı uzatmayayım.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By İbrahim Uylaş
Load More In Biraz Benden Biraz Senden

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakamlari giriniz. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Frig Yolu da Nedir ki?

Facebook’ta Hüseyin Sarı ile arkadaşlığımızın başlamasından sonra güzel ...

Instagram

Instagram did not return a 200.

Takip Et