Kampçılık, Ürün İncelemeleri

Nurgaz Troya Vidalı Kamp Kartuşu

Kamp ocağıma ilk aldığım kartuşlardan biridir Nurgaz. Yüzde yüz bütan gazıyla yani çakmak gazıyla dolu olmasından dolayı yüzde 30 propan dolu olan kartuşlara göre verimi daha az diyebilirim. Propan gaz karışımı olan kartuşlar daha verimli çalışmaktadır. Yaz aylarında çok ciddi farkları olmasa da bahar döneminde havanın biraz serinlediği ve yükseklere çıkılan yerlerde propan karışımlı kartuşlar daha etkili olmaktadırlar. Bahar döneminde 250gr’lık Nurgaz kamp kartuşu ile 3-4 günlük 2 kişilik yemek ve çay ihtiyacını karşıladığımı söyleyebilirim.

Çok yükseklere çıkmayacağınızda ve genellikle yaz aylarında kullanabileceğiniz bir ürün.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By İbrahim Uylaş
Load More In Kampçılık

Facebook Comments

2 Comments


 1. Emre

  17/06/2018 at 21:33

  Likya yolu boyunca nurgaz kartuşu satın alma durumu nedir?

  Reply

  • Yola Çıkmalı

   17/06/2018 at 22:04

   Merhaba,
   Fethiye, Kalkan Kaş’ta bulunan outdoor mağazalarından bulabileceginizi düşünüyorum. Veya kargoyla Fethiye’de bulunan kargo firmasının ofisine gönderip, gittiğinizde oradan alıp yola devam edebilirsiniz.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakam girerek işlemi yapın. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Salomon SpeedCross 3

Salomon SpeedCross 3 Kullanıcı Yorumları Bir yıldan fazla ...

Gezdiklerim Gördüklerim

Türkiye’nin Kamp Haritası

Filtrele

Yol Tarifi alın

  seçenekleri göster

Instagram

 • Başımızı sokacak şöyle bir evimiz olsun yeter :) West Lulworth, United Kingdom
 • "Güzelliği bulmak için tüm dünyayı dolaşsak da; onu içimizde taşımıyorsak asla bulamayiz." demiş Ralph abi. (Ralph Waldo Emerson) 
Alp Dağları, İtalya-İsviçre sınırı. 7 Ekim 2018
 • Böyle manzaraları görmek için bir günde deniz seviyesinden 2000-3000 metre yüksekliklere koşarak giderseniz vücudunuz bazı tepkiler verebilir. Ne yapıyorsun birader diye seni uyaracak ve baş ağrısı, mide bulantısı, halsizlik ve uykusuzluk gibi etkilerini hissettirecektir. Eğer daha da yükseğe çıkarsanız bu belirtilerin şiddeti daha fazla olacaktır. Ayni gün 0'dan 2000-2500 metrelere kadar çıkmakta çok fazla endişe edecek bir durum yok. Daha da yukarı gideceksiniz bunu aynı gün yapmayın. Yüksekliğe uyum sağladıktan sonra devam edin. Eğer kendinizi kötü hissederseniz aşağıya inişe geçmelisiniz. Bu olaya Akut Dağ hastalığı denmektedir. Dağcı abiler bu mevzuyu iyi bilirler ;) 10 gece yerine 1 gece kalıp, az kaldığımız için pişmanlık yaşadığımız Alp Dağları, İtalya-İsviçre sınırı.

Görüntü için teşekkürler @cnrbzk
 • Beni buraya gömün diyen kimler var :) 2000 metre yüksekliğindeki bu yaylaya geçen yıl 5 metre önceki yıl ise 8 metre kar yağmış. Eve girebilmek için aşağı doğru tünel açmışlar. Yazın altı yüksek 4*4 araçlarla kışın ise kayak merkezi oluşundan dolayı telesiyej kullanarak ulaşıyorlar. Bizim yaylalardan en büyük farkı evlerinin daha estetik olması.

Alp Dağları, 6 Ekim 2018
 • Bulunduğumuz tepe İtalya, karşısı İsviçre, poz veren yaramaz ufaklık ise Athena :) Alp Dağları
 • Günaydın ve iyi pazarlar. 
Benim ilk bildiğim dağ Palandöken'dir. Dünyaya gözümü orada açtım. Sonrasında Türkiye'de ne kadar dağ, tepe, orman varsa arşınlamaya çalıştım. Şimdi ise Alp dağlarında 2000 metre yükseklikte bir dağ evindeyim ve sabah bu manzarayla güne başlıyorum. Nerelerden nerelere diyorum ve hayattan daha ne isteyeyim ki :)
 • Bu hiç planlarda olmadığı halde kendimizi hayallerini kurduğumuz Alp dağlarında bulduk ve buraya aşık olduk. Dedikleri kadar güzel, fotoğraflardaki kadar güzel, gördüğümüz kadar güzel :) Alp Dağları
 • Iyi bir yansıma fotoğrafı çekmek için sabah erken kalkıp rüzgardan önce hareket etmelisiniz. 
Lake District Milli Parkı

Takip Et