Akdeniz Bölgesi, Antalya, Kamp Yerleri ve Rotalar

Saklıkent Kanyonu

Antalya – Muğla sınırındaki Eşen Çayı üzerinde bulunan Saklıkent Kanyonu bence görülmesi gereken önemli bir güzellik. Fotoğraflarda hep iskele üzerinde yürüyecekmişiz izlenimine kapılmıştım. Meğer sadece giriş kısmı öyleymiş. Sonrası dere içi çamur banyosu olarak devam ediyor. Antalya, Muğla taraflarında yaşayanlar için ulaşımı kolay olan bir bölge. Aynı zamanda milli parklar korumasında bulunmaktadır. Kanyon uzunluğu 18km ve en dar yeri ise yaklaşık 2metre. Gökyüzünü görmekte zorlanabilirsiniz. Kanyonun tamamını yürümeniz şart değil. Bir bölümünü yürüyüp geri dönebilirsiniz. Daha fazla fotoğraf için Saklıkent Kanyonu Fotoğraflarına göz atabilirsiniz.

Saklıkent Kanyonu Tavsiyeler

Ayakkabı ile girmeyin. Bolca çamura batacağınız için ayakkabıya rahat bir yürüyüş olmayacaktır. Sandalet vs iyi ama bu kez de araya sıkışan taşlar sizi rahatsız edecektir. Kanyon girişinde bir sürü terlik kiralamacısı var. Başkasının terliğini giymeyin yanınızda terlik götürün. En mantıklısı ve rahatı bu olur. Yalnız terlikte de ayağınız çamura battığında ve ayağınızı çektiğinizde terlik çamur içerisinde kaybolabilir. Buna dikkat etmelisiniz. Yürüyüş sonrası kanyon girişindeki yerlerde çay içip mısır yiyebilirsiniz. Zorlandığınız noktadan geriye dönebilirsiniz. Aksi halde kanyon çok uzun git gel neredeyse bir Patara Plajı.

Saklıkent Kanyonu Nerede, Nasıl Gidilir?

Antalya -> Fethiye yolu üzerinde ilerlerken Kınık’ı geçtikten sonra Kadıköy yol ayrımından devam eden yol ile Saklıkent Kanyonuna ulaşabilirsiniz. Birden fazla yol alternatifi var ancak en doğrusu tabelaları takip etmeniz olacak. Antalya – Fethiye yolunda devam ederken zaten tabelaları göreceksiniz. Asfalt bir yol ile kanyona ulaşacaksınız. Saklıkent Kanyonu Antalya’ya 50 km Fethiye’ye ise 45 km mesafede bulunmaktadır. Kanyon girişindeki otoparka aracınızı bırakabilirsiniz. Motosiklet için 2 tl(2016) gibi bir rakam ödediğimi hatırlıyorum.

Saklıkent Kanyonu Yol, Ulaşım Bilgileri


Daha Büyük Görüntüle

Saklıkent Kanyonu Kamp Alanı Bilgileri

 • Kanyon girişinin olduğu yerde bir çok işletmenin yanı sıra otopark da var.
 • Kamp alanı için özel işletmeler var. Dilerseniz Milli park içerisinde bulunan yaylalarda da çadır atabilirsiniz.
 • Ziyaretçisi çok olan kalabalık bir yer.
 • İşletme olduğundan dolayı su ve tuvalet var.

 

Not: Bu bilgiler Eylül 2016 yılına aittir.

 

Share this Story
Load More In Akdeniz Bölgesi

Facebook Yorumları

Yanıtla

Mail adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar işaretlendi *

Rakam girerek işlemi yapın. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Türkiye’nin Kamp Haritası

Filtrele

Yol Tarifi alın

  seçenekleri göster

Instagram

 • Bir arkadaş drone almakla uğraşma, drone'u olan bir arkadaş bul demişti. Ben de tam olarak öyle yaptım, @cnrbzk eline sağlık :)
 • İngiltere'de çok fazla insan doğa yürüyüşü yapıyor. Ne yazık ki böyle güzel çam ormanları yok. Turnalık Yaylası İngiltere'de olsa buradakiler burası için delirebilir. Bense kel dağlarla yetineceğim artık. Özlüyorum ormanları.

Turnalık Yaylası, Sakarya

Haziran 2017

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #sakarya
 • Aramizda tek başına iki çadırla kamp yapan yoktur diye düşünüyorum, yapmayinda zaten sonra manyak derler adama :) Lake District, 27 May 2018

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker #nature  #wanderlust #lake #clouds #lakedistrict
 • Böyle günler hiç bitmemeli.

Lake District, 27 May 2018

#yolacikmali #trekking #camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #nature #lake #clouds #lakedistrict
 • Bazı fotoğraflar var ki dönüp baktığınızda sizi o ana götürür. Bu fotoğraf da onlardan birisi ve 4 kişinin emekleri sonucunda çekildi. Hem ışıkla boyama yaptık hem de eğlendik. Kuzeye gittikçe havanın kararmadığını da dünya gözüyle görmüş olduk.
 • Iki sevdiğim bir arada daha ne isteyeyim ki :)
 • Bir de şöyle ayakta bir poz alayım ;) Su elemanlara bu kadar yaklaşabilmek heyecan vericiydi.

Richmond Parkı, Londra
 • Bir daha Ramazan'da kampa gitmeyeceğim diyorum(günler uzun oruç oruç zor oluyor dostum) ama her yıl bir kaşıntı tutuyor ve yine kendimi kampta buluyorum. Hafta sonu buraların en güzel yerlerinden olan Lake District'te yaklaşık 400 metre yükseklikte olan bu gölün kenarında kampimizi yaptık. Yükseklik 400 metre ama maşallah bizim Kaçkar dağlarından geri kalır yanı yok.

Burada kamp işleri pek bizdeki gibi değil. İngiltere'de öyle çadırımı aldım gittim herhangi bir yerde kamp yaptım diyemiyorsun. Doğada kamp yapmaya izin verilen bölgeler haricindeki yerlerde çadır kurmak yasak. İzin verilen yerlerde bile kalabalık olmamanız, ateş yakmamaniz hatta çadırinizin renginin doğada göze çok batmayan renklerde olması yönünde tavsiyeler var. Göle 3.5km uzaktiktaki kasabada arabayı bırakacak park alanını bile zor bulduk. Burada bir çadır atmak çok kolay olmuyor :)

Takip Et