Duyurular
Dükkanı Kapatıyorum

Dükkanı Kapatıyorum

Artık kamp malzemelerimi paketleyip kaldırdığıma göre bu haberi sizinle paylaşabilirim. Sevgili dostlar dükkanı geçici bir süreliğine kapatıyorum. Bir süredir pek sesim soluğum çıkmıyordu. 2017 Haziran ayından beri Ankara anlaşması kapsamında İngiltere’ye yerleşme çabaları içerisindeydim ki geçen haftalarda vize başvurumun olumlu sonuçlanmasıyla şu günlerde tası tarağı toparlamaya başladım. Bir kaç hafta içerisinde Londra’ya göçeceğim. Farklı planlar içerisinde olduğumdan dolayı gezi/tozu/blog işlerine hiç vakit ayıramıyordum. Vizemizin çıkmasıyla birlikte gidiyor olmamız kesinleşti. Olmamız diyorum çünkü evli bir adam olarak tek başıma gidemem. Simge’yle beraber gidiyoruz. 2018 itibariyle İngiltere’ye yerleşip iş, güç, hayat mücadelesine orada devam edeceğiz. İlk etapta ekmek parası kazanma derdi daha önemli olduğundan dükkanı bir süreliğine kapatmam gerekiyor. Ara sıra blog işleriyle uğraşma haricinde iş, ev, hayat düzenini oturtana kadar ortalıklarda olmayacağım. Tahminimce bu süre 2018 yazı olur.

Yeni ülke, yeni hayat, yeni iş, yeni çevre, yeni arkadaşlar ve en güzeli ise gezilecek yeni yerler olması. Bir motor alıp adayı gezme hayalleri şimdiden aklımın her tarafında dönüyor. Hatta o kadar kaptırıyorum ki sonrasında kendime dostum oraya sadece gezmeye mi gidiyorsun diye serzenişte bulunuyorum. Bunlar beni cezbeden tarafları, bir de zorlayacak tarafları var ama zaman içersinde aşacağımızı umuyorum.

Bu topraklarda gezecek daha çok yer vardı ve bir çok planım vardı. Hepsi yarım kaldı, şimdilik onları rafa kaldırarak erteliyorum. İngiltere’de yaşamayla beraber artık yeni hayaller ve yeni hedeflerim var. İnşallah tez zamanda oralarda bir düzen oturturum ve kuzey seferlerine başlarım.

Yola Çıkmalı’dan tamamen kopamayacağımı biliyorum. Sıkıldıkça, kafama estikçe ve vakit buldukça yazılara devam edeceğim. Sessiz geçireceğim bu süre aslında yeni planlar için de hazırlık süreci olacak. Bu süreçte her türlü iletişim yolundan bana ulaşıp sorularınız varsa sorabilirsiniz. Bilgim yettiğince, dilim döndüğünce cevaplamak isterim.

Tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.

Share this Story
 • Duyurular

  Dükkanı Kapatıyorum

  Artık kamp malzemelerimi paketleyip kaldırdığıma göre bu haberi sizinle paylaşabilirim. Sevgili dostlar dükkanı geçici bir süreliğine kapatıyorum. Bir süredir pek sesim soluğum ...
 • Duyurular

  Valla Kanyonuna Gidecekler Dikkat

  Kastamonu’da bulunan Valla kanyonu hep gitmeyi istediğim bir yer olarak zihnimde durur. Ne zamna, nasıl giderim bir fikrim yok ama bir ...
 • Duyurular

  Başakşehir’e Dev Park

  Trekking ve kampla ilgisi olmayan ama şehir hayatında yaşayan bizim gibi doğa severleri hele ki İstanbul Başakşehir’de yaşayan doğa severleri yakından ...
Load More In Duyurular

Facebook Yorumları

3 Yorumlar


 1. pelin

  13/03/2018 at 17:48

  Bİrkaç sorum olacak.
  1) Sİteyi takip ediyordum. Çok üzüldüm. Neden gidiyorsunuz?
  2) Ankara antlaşması ile nasıl yurtdışına gidiliyor bize de aktarır mısınız?

  Tşk.

  Yanıtla

  • Yola Çıkmalı

   14/03/2018 at 03:49

   Açıkcası üzülmenize sevindim. Çünkü üzülmeniz severek takip ettiğiniz anlamına geliyor. Bu yüzden sevindim, yoksa üzülmeniz beni mutlu etmiyor bir yanlış anlaşılma olmasın lütfen :)

   Neden gidiyorsun sorusunun cevabı bende çok uzun. Kısaca “hayallerimi gerçekleştirmek için gidiyorum” diyebilirim. Ana neden hayallerim. Bu hayalleri gerçekleştirebilmek için de kabuğumu kırıp daha büyük bir kabuğa geçmeliyim ve hayallerime uzanan yolları oluşturmalıyım. Bunun için çalıştığım ve mücadele verdiğim bu dönemde biraz ara vermem gerekiyordu. Bazen daha güçlü, daha motive bir şekilde yola devam etmek için bir durup nefes almak gerekir. Şimdilik biraz nefes alıyorum. Londra’ya geleli 2 ay oldu ve işler yavaş yavaş rayına oturmaya başladı. Yakında sesim tekrardan çıkmaya başlayacak. Çıkması da lazım. Çünkü kamp yapmayı, yürüyüşlere gitmeyi çok özledim.

   18 yıl Erzurum, 5 yıl Kıbrıs, 7 yıl İstanbul yaşantısından sonra -toplamayın yaşım ortaya çıkıyor- Londra’da da en az 5-6 yıl geçireceğimi tahmin ediyorum. Hayallerime uzanmam için en az 5-6 yıla ihtiyacım var. Londra’da bu anlamda benim için güzel bir fırsat ve hem kariyer hem de kişisel gelişimimde çok fazla yol katedebileceğim bir yer.

   Türkiye ile ilgili paylaşmadığım çok fazla fotoğraf, rota ve bilgi var. Şimdi yazmaya başlasam 1 yıl yetecek kadar malzeme var elimde. Üstelik daha Türkiye’de gidemediğim, yürüyemediğim ve bitiremediğim planlarım kaldı. Bu yıl olmasa bile ilerleyen yıllarda parça parça eksik kalan planlarımı tamamlamayı düşünüyorum.

   Gelelim Ankara antlaşması mevzusuna.
   Bu konunun çok fazla detayı var. Size faydası olacak bir özet geçeceğim ve başlangıç olması açısından bazı yönlendirmeler yapacağım. Ankara anlaşması Türk iş adamlarına İngiltere’de şirket kurup iş yapmalarını sağlayan bir vize uygulamasıdır.
   Yapacağınız işi anlatan detaylı bir Business Plan yazılır ve destekleyici dokümanlar eklenerek İngiltere konsolosluğuna vize başvurusu(vize ücreti yok) yapılır. İlk önce 1 yıllık vize verilir. Bu 1 yılın başarılı geçmesinin ardından 3 yıllık vize uzatmasına başvurulur. 3 yıllık uzatmadan sonra ise süresiz oturum ve çalışma izni almak için başvuru yapılır.
   İngiltere’de 5 yıl kaldıktan sonra ise vatandaşlığa başvurabiliyorsunuz.

   Bu işe başladığınız andan Londra’da ev, iş düzeni oturtana kadar oldukça stresli ve yorucu bir süreç geçireceğinizi söylemeliyim. Bir çok kişi bundan hiç bahsetmiyor. Çok rahat ve gevşek bir adam olmama rağmen öyle günler oldu ki stresten dolayı iç organlarımın yerlerinin değiştirdiğini sandığım günler oldu.

   Alttaki sitelerde çok fazla bilgi var, buralardan araştırmalarınıza başlayabilirsiniz ve aklınıza takılan bir soru olursa info@yolacikmali.com adresine mail atarak sorabilirsiniz.

   https://alaturkalondra.com/forum/index.php
   http://ingiltereforumu.com/
   http://ankara.anlasmasi.com/
   http://www.bizbizelondon.com/
   http://www.mukellefaktor.com/

   Ek olarak alttaki facebook grubunda başvuruda bulunan kişiler bilgi paylaşımı yapmaktalar.
   https://www.facebook.com/groups/345661332519504/

   Yanıtla

 2. pelin

  15/03/2018 at 13:40

  Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. Kendinizi geliştirmeniz için yurt dışına gitmenizi anlayabiliyorum . Lakin yurt dışına gidip çoluk çocuğa karışanlardan çoğu geri dönmeyi amaçlıyor. Türkiye’ de iken yurtdışı amaç oluyor, yurtdışındayken Türkiye’ye dönebilmek amaç oluyor. Kısır döngü.

  Sizin siteniz sayesinde kamp olayını sever olduk. Çadır alıp , hafta sonları kamp yapmayı planlıyorduk. Sizin bile gittiğinizi duyunca gerçekten üzüldüm. O kadar çok giden iyi eğitimli düzgün insan var ki insan umutsuzluğa kapılıyor.

  Yanıtla

Yanıtla

Mail adresiniz paylaşılmayacaktır.Zorunlu alanlar işaretlendi *

Rakam girerek işlemi yapın. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Türkiye’nin Kamp Haritası

Filtrele

Yol Tarifi alın

  seçenekleri göster

Instagram

 • Artık kamp malzemelerimi paketleyip kaldırdığıma göre bu haberi sizinle paylaşabilirim. Sevgili dostlar dükkanı geçici bir süreliğine kapatıyorum. Bir kaç hafta içerisinde Londra’ya göçeceğim. Yeni ülke, yeni hayat, yeni iş, yeni çevre, yeni arkadaşlar ve en güzeli ise gezilecek yeni yerler beni bekliyor. Bir düzen oturtana kadar buralarda olmayacağım. Sonrasında tekrar görüşmek üzere. Sessiz geçireceğim bu süre aslında yeni planlar için de hazırlık süreci olacak. Bu süreçte her türlü iletişim yolundan bana ulaşıp sorularınız varsa sorabilirsiniz. Bilgim yettiğince, dilim döndüğünce cevaplamak isterim.

Tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.

Kaçkar Mountains 
#yolacikmali, #trekking, #hiking, #camping, #travel, #adventure, #nature, #yuruyus, #gezi, #kamp, #backpackers, #naturelovers, #trek, #Mountains, #outdoor, #turkey, #traveling, #hike, #followers, #turkishfollowers, #kackar, #mezovit, #yayla , #camplife, #ourcamplife, #plateau, #cloud
 • Dünya düzdür, bu fotoğrafta ispatıdır :)) Gelidonya Fenerine doğru yürürken Suluada'yı izleyerek ilerledik. Ön tarafında bembeyaz bir kumsal var. Hani yakın olsa şöyle inip bir denizine giresimiz vardı. Böyle baka baka geçtik ve aklımız bu adada kaldı. Türkiye'nin Maldivleri olarak anılan Suluada'ya bir gün geleceğiz. 
Likya Yolu/Turkey 
#yolacikmali, #trekking, #hiking, #camping, #travel, #adventure, #nature, #yuruyus, #gezi, #kamp, #backpackers, #naturelovers, #trek, #sea, #outdoor, #turkey, #traveling, #hike, #followers, #turkishfollowers, #likya, #likyayolu, #yolculuk, #sky, #lycia, #lycianway, #suluada
 • Likya parkurunda 3 gün boyunca 50km yürüyerek Karaöz'e ulaştık. Bugün 22km ile en uzun ve en güzel manzaralı yürüyüşümüzü Yılmaz'la beraber yaptık. Yorgunluk var ama hala çakı gibiyiz. Yürüyüş bitti ama yolculuk henüz bitmedi. Şimdi 22'de İstanbul'a kalkacak uçağa yetişme çabalarındayız. Herkese iyi akşamlar, Likya'dan selamlar. 
Likya Yolu/Turkey 
#yolacikmali, #trekking, #hiking, #camping, #travel, #adventure, #nature, #yuruyus, #gezi, #kamp, #backpackers, #naturelovers, #trek, #sea, #outdoor, #turkey, #traveling, #hike, #followers, #turkishfollowers, #likya, #likyayolu, #yolculuk, #sky, #lycia, #lycianway
 • Ve 14km sonra Gelidonya Fenerine ulaştık. İnternette yeni geldi. Ekip çakı gibi bir bu kadar daha yürürüm dese de 8km sonra yürüyüşü bitiriyoruz. 
Likya Yolu/Turkey 
#yolacikmali, #trekking, #hiking, #camping, #travel, #adventure, #nature, #yuruyus, #gezi, #kamp, #backpackers, #naturelovers, #trek, #sea, #outdoor, #turkey, #traveling, #hike, #followers, #turkishfollowers, #likya, #likyayolu, #yolculuk, #sky, #lycia, #lycianway
 • Günaydın, bugün Adrasan'dan 3 kişi yola çıktık. Arkadaşım @yilmaz.oncel.7 de bize katıldı ve 20km adımlamayı hedefliyoruz. Dün bolca orman içinden yürüdük, pek manzaramız olmadı. Bugünkü parkurda ise güzel manzaralar bizi bekliyor. 
Likya Yolu/Turkey 
#yolacikmali, #trekking, #hiking, #camping, #travel, #adventure, #nature, #yuruyus, #gezi, #kamp, #backpackers, #naturelovers, #trek, #sea, #outdoor, #turkey, #traveling, #hike, #followers, #turkishfollowers, #likya, #likyayolu, #yolculuk, #sky, #lycia, #lycianway
 • Günaydın, bugün Olympos antik kenti üzerinden ilerlemeye devam ediyoruz. Dik bir yokuş bizi bekliyor. 0 dan 750 metreye çıkıp sonra tekrar deniz seviyesine ineceğiz. Bugün biraz yorucu olacak gibi. Keyifli pazarlar. 
Likya Yolu/Turkey 
#yolacikmali, #trekking, #hiking, #camping, #travel, #adventure, #nature, #yuruyus, #gezi, #kamp, #backpackers, #naturelovers, #trek, #sea, #outdoor, #turkey, #traveling, #hike, #followers, #turkishfollowers, #likya, #likyayolu, #yolculuk, #sky, #lycia, #lycianway
 • Likya yolunun en güzel yanı sizi zırt pırt deniz kenarına çıkarması. Gün boyu yürüdükten sonra deniz tüm yorgunluğumuzu aldı. 
Bugün 12km yürüyerek Ulupınar'dan Çıralı'ya ulaştık. Yarın arkamda görmüş olduğunuz dağı aşarak Olympos üzerinden Adrasan'a ulaşacağız. Yarının hedefi yaklaşık olarak 18km. 
Çıralı, Likya Yolu/Turkey 
#yolacikmali, #trekking, #hiking, #camping, #travel, #adventure, #nature, #yuruyus, #gezi, #kamp, #backpackers, #naturelovers, #trek, #sea, #outdoor, #turkey, #traveling, #hike, #followers, #turkishfollowers, #likya, #likyayolu, #yolculuk, #sky, #lycia, #lycianway
 • Günaydın, 45 kmlik Likya yoluna başlıyoruz. 3 yıl sonra 3 gün boyunca özlem gidereceğiz :) Bugünün hedefi 8km ile Çıralı. Bugün yolun keyfini süreceğiz yarın 18 sonraki gün 22km yürüyerek bu turu bitirmeyi hedefliyoruz. 
Likya Yolu/Turkey 
#yolacikmali, #trekking, #hiking, #camping, #travel, #adventure, #nature, #yuruyus, #gezi, #kamp, #backpackers, #naturelovers, #trek, #sea, #outdoor, #turkey, #traveling, #hike, #followers, #turkishfollowers, #likya, #likyayolu, #yolculuk, #sky, #lycia, #lycianway

Takip Et