Biraz Benden Biraz Senden

Hayalleri Olanlara Selam Olsun

Soğuk bir Londra akşamındayım, çayımı demledim – ne yapacaksın bazısı çay bazısı şarap sever- sonra google’dan rasgele bir Jazz müzik kanalı açtım -muhtemelen ilerleyen saatlerde Müslüm babaya bağlarım- ve bir şeyler yazmaya oturdum. Bu arada 2 baba tanırım biri Bob baba(Bob Dylan) diğeri Müslüm baba ve her nedense ikisinin de sadece yaşlandığında söylediği şarkıları seviyorum. 

Neredeydim

Valla miskin miskin yatıyorum. Biliyorum uzun zaman oldu bir şeyler yazmayalı. Hep niyetlendim ama nereden nasıl başlasam bilemedim. Rota mı yazsam, kampçılıkla ilgili bir şeyler mi yazsam, kullandığım ürünleri mi anlatsam diye diye yazmayı planladığım tüm yazılar birikti durdu ve günler geçtikçe nereden başlayacağımı bilemeyerek üzerimde saçma bir baskı oluşturmaya başladım. Sanki patrondan her gün mobbing yiyor gibiydim. Tabi ki kendimce sürekli bir bahanem oldu ve yazmayı sürekli erteledim. Sonra fark ettim ki bu işi önceliklendirmiyorum ve böylelikle sürekli sallıyorum. Kendime iki tokat attım, önceliklerimi değiştirdim, kendime geldim ve bu gece itibariyle tekrar yazmaya başlamaya karar verdim. Artık ilk aklıma gelen mevzulardan yazmaya başlayacağım, köye hareket gelsin biraz.

Yıllandım Ya

Aslında itiraf etmeliyim ki yıllandım biraz ve 2-3 günlük yürüyüşler, hafta sonu kampları artık beni kesmiyor. Kendimi kamçılayacak yeni hayaller planlar kurmam lazım. Ben hayal adamıyım dostum. Hayallerim için yaşıyorum, hayallerimi gerçekleştirmek için çalışıyorum. Hayallerimi elimden alırsan benden geriye bir şey kalmaz. Hayalleri olanlara selam olsun.

Yeniden Büyük Hayaller Kurmak

Kendi çapıma göre büyük hayaller kurmaya tekrardan başladım. Eğer Londra’da her şey yolunda giderse seneye istifamı vereceğim(neyseki şirkettekiler beni takip etmiyor ve türkçe bilmiyor) ve Haziran gibi yollara düşerek 2-3 ay sürecek bir gezi yapacağım. Belki motorla belki yürüyerek ben de bilmiyorum. Şu an sadece 2-3 farklı planım var. Her gün zihnimde bu planın detayları dönüp duruyor ve hayalini kuruyorum. İnşallah her şey istediğim gibi devam eder de ben de yollara düşerim. Hayatında ilk defa birine platonik olarak aşık olmuş biri gibiyim, aynı duyguları yaşıyorum. Uzaktan uzaktan seviyorum, sürekli onu düşünüyorum ve ara sıra açıp haritadan bakıyorum. Nereye Gitsem?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Yola Çıkmalı
Load More In Biraz Benden Biraz Senden

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakamlari giriniz. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Alkışlar Interrail Türkiye’ye

8 Bin Kişilik Kamp, Helal Süpersiniz Interrail Türkiye. ...

Instagram

 • 2011, 2013, 2015 derken 2017'de de Kaçkar dağlarındaydım. Diğer bir deyişle her iki yılda bir toprak beni çağırıyor :)). Yıl oldu 2019. İçimde yine bir Kaçkarlara gitme hissi ama pek mümkün görünmüyor. Londra'dan oralara gitmek bu yıl için oldukça zor bir plan. 
Fotoğrafta gördüğünüz yer Öküz yatağı. Suyun yer altından çıktıktan 5dk sonra görmüş olduğu sulak ve düzlük bir alan. Harika bir çadır alanı olduğunu düşünebilirsiniz ancak burası ve buna benzer yerler kamp için uygun değil. İlk neden burası Karadeniz ve ne zaman yağmur yağacağı, sel olacağı belli olmaz. Bir gece başlayan yağmur sizi suyun içinde bırakabilir veya alıp götürebilir. İkinci neden ise bu gibi yerler sulak olduğu için normalden soğuk hissetmenize ve gece daha fazla üşümenize neden olur. Üçüncü neden ise adından da anlayacağınız üzere bir sürü öküz var :) Bir gün Londra'dan Kaçkarlara, oradan da uzakdoğuya dogru motorla bir tur yaparım mı acaba? Neden olmasın ki 😉
 • Hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz bir yıl olması dileğiyle. 
2017 Kerpe Yolu
 • Birleşik krallıkta öyle beğendiğiniz her yere çadır kuramazsınız. Çünkü böyle araziler ya birisine ait(bir düke ait olabilir) ya da kamuya açık alan(çok fazla günübirlik yürüyüşünün geldiği yerler) olduğundan dolayı çadır kurulması yasaklanmış. Burada çadır kurabilmek için kimsenin olmadığı ıssız yerler bulacaksınız ya da kamp alanlarını tercih edeceksiniz. Neyse ki kamp/karavan kültürü oldukça yaygın ve etrafta çok fazla kamp alanı var. 
Snowdonia Milli Parkı, Wales
 • Bolu-Düzce sınırında kalan ve harika bir ormana sahip olan Sinekli yaylası tekrar gitmek istediğim yerler arasında. Doğa da kamp yapmayı sevenler için harika bir yer. Gittiğinizde koruyup kollamayı unutmayın.

Sinekli Yaylası, Bolu
 • Sırada arşivimi karıştırırken bulduğum bu ilginç fotoğraf var.

Yıl 2015. Erzurum'dan Artvin'e doğru ilerliyorum. Artvin barajı etrafında kıvrıla kıvrıla yol alırken bir viraj sonrasında aniden karşıma çıkan bu manzara beni çok şaşırtmıştı. Apar topar arabayı bir yere çektim ve manzarayı izlemek yerine incelemeye başladım. Ne oluyordu orada ve nasıl bir gün batımıdır bu? Resmen dağ alev almış yanıyordu. Güneşin batarken oluşturduğu kızıllık dağ ve bulutların arasında kalınca bu güzel görüntü ortaya çıkmıştı. Güneş batınca görsel şölende bitti ben de yoluma devam ettim. Herkes yoluna gibi bir şey olmuştu.
 • Orman her zaman sürprizlerle doludur. Bazen yaban hayvanlarını görürsünüz bazen de böyle güzel evleri. 
Dorking, London
 • Doğadayken doğayla yarışmayın ki başınıza iş açmayın. Tecrübe ile sabit 😊

Bir selam vermeyeli ve bir fotoğraf paylaşmayalı uzun zaman olmuş. 
Selamlar, saygılar 👋

Seven Sisters, United Kingdom
 • Frig fotoğraflarında gezinirken bu fotoğrafı hiç paylaşmadığımı fark ettim. 
Frig vadilerinde karşılaştığımızda biz yürüyorduk onlarsa eşekleriyle geziyordu. Muhabbete başlayınca bir ihtiyacımızın olup olmadığını sordular, yardımcı olabileceklerini söylediler. Sonrasında köydeki köpekler bize saldırmasın diye köy çıkışına kadar bize eşlik ettiler. Boyunuz küçük, yaşınız küçük ama yüreğiniz kocaman.

Takip Et