Biraz Benden Biraz Senden

Hayalleri Olanlara Selam Olsun

Soğuk bir Londra akşamındayım, çayımı demledim – ne yapacaksın bazısı çay bazısı şarap sever- sonra google’dan rasgele bir Jazz müzik kanalı açtım -muhtemelen ilerleyen saatlerde Müslüm babaya bağlarım- ve bir şeyler yazmaya oturdum. Bu arada 2 baba tanırım biri Bob baba(Bob Dylan) diğeri Müslüm baba ve her nedense ikisinin de sadece yaşlandığında söylediği şarkıları seviyorum. 

Neredeydim

Valla miskin miskin yatıyorum. Biliyorum uzun zaman oldu bir şeyler yazmayalı. Hep niyetlendim ama nereden nasıl başlasam bilemedim. Rota mı yazsam, kampçılıkla ilgili bir şeyler mi yazsam, kullandığım ürünleri mi anlatsam diye diye yazmayı planladığım tüm yazılar birikti durdu ve günler geçtikçe nereden başlayacağımı bilemeyerek üzerimde saçma bir baskı oluşturmaya başladım. Sanki patrondan her gün mobbing yiyor gibiydim. Tabi ki kendimce sürekli bir bahanem oldu ve yazmayı sürekli erteledim. Sonra fark ettim ki bu işi önceliklendirmiyorum ve böylelikle sürekli sallıyorum. Kendime iki tokat attım, önceliklerimi değiştirdim, kendime geldim ve bu gece itibariyle tekrar yazmaya başlamaya karar verdim. Artık ilk aklıma gelen mevzulardan yazmaya başlayacağım, köye hareket gelsin biraz.

Yıllandım Ya

Aslında itiraf etmeliyim ki yıllandım biraz ve 2-3 günlük yürüyüşler, hafta sonu kampları artık beni kesmiyor. Kendimi kamçılayacak yeni hayaller planlar kurmam lazım. Ben hayal adamıyım dostum. Hayallerim için yaşıyorum, hayallerimi gerçekleştirmek için çalışıyorum. Hayallerimi elimden alırsan benden geriye bir şey kalmaz. Hayalleri olanlara selam olsun.

Yeniden Büyük Hayaller Kurmak

Kendi çapıma göre büyük hayaller kurmaya tekrardan başladım. Eğer Londra’da her şey yolunda giderse seneye istifamı vereceğim(neyseki şirkettekiler beni takip etmiyor ve türkçe bilmiyor) ve Haziran gibi yollara düşerek 2-3 ay sürecek bir gezi yapacağım. Belki motorla belki yürüyerek ben de bilmiyorum. Şu an sadece 2-3 farklı planım var. Her gün zihnimde bu planın detayları dönüp duruyor ve hayalini kuruyorum. İnşallah her şey istediğim gibi devam eder de ben de yollara düşerim. Hayatında ilk defa birine platonik olarak aşık olmuş biri gibiyim, aynı duyguları yaşıyorum. Uzaktan uzaktan seviyorum, sürekli onu düşünüyorum ve ara sıra açıp haritadan bakıyorum. Nereye Gitsem?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Yola Çıkmalı
Load More In Biraz Benden Biraz Senden

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakamlari giriniz. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Alkışlar Interrail Türkiye’ye

8 Bin Kişilik Kamp, Helal Süpersiniz Interrail Türkiye. ...

Instagram

  • Güney Galler Birleşik Krallık
  • “SAHİP OLAMADIKLARININ ACISINI ÇEKEREK, SAHİP OLDUKLARINI MAHVETME.” demiş Epikür reis. Güzel demiş daha ne desin :) Peak District Milli Parkı, Birleşik Krallık.
Nisan 2019'da bir gün.
. .

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping 
#tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust #peakdistrict
  • Harry Potter treniyle büyücülük okuluna gidecektik ki yaş ortalaması yüksek olduğu için almadılar :) 2 July 2019, İskoçya

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping 
#tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust #harrypotter #harrypottertrain
  • Yol varsa yürürüm, çanta varsa taşırım, Buff varsa takarım, Fuji varsa fotoğraf çekerim :) 27 Mayıs 2018
Lake District Milli Parkı, Birleşik Krallık

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping 
#tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust
#lake #lakedistrict
  • İngiltere'de küçükbaş hayvancılık çok yaygın. Her yerde bu sevimli şeyleri görebilirsiniz. 
Burası ise Harry Potter'ın çekildiği Lacock Abbey'in yanıbaşındaki çiftlik. Kendime şunu söylüyorum, "Taa oralara kadar git. O ünlü yerin fotoğrafı yerine bu çiftliğin fotoğrafını çek ve paylaş, değişik." Ilgi alanı sanırım :) #yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker
#nature  #wanderlust
  • Şöyle bir dostunuz olsun ister miydiniz? Ben isterdim.

5 Mayıs 2017, Kerpe, Kocaeli

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping 
#tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust
  • Birleşik krallıkta neredeyse tüm araziler taşlarla veya ağaçlarla bölünmüş. Herkesin yeri belli yani. Özel mülk olduğu için kafanıza göre istediğiniz yerde kamp yapamıyorsunuz. Değil kamp yapmak yürüyerek geçemiyorsunuz bile.

Hatta şöyle bir hikayem de var. Bir yürüyüşte kamp alanına dönerken haritada kestirme bir yol gördüm. Kmlerce yürümüşüm,  yorgunluk almış başını gitmiş, suyum bitmiş, karnım aç falan. Henüz perişan bir halde degilim ama yakınım. O yüzden erken bitireyim istiyorum. 4-5km daha yürümektense şuradan hemen geçer kamp alanına ulaşırım dedim ve yürüyüş yolundan çıktım. Zaten stabilize yol, arabalar geçtiğine göre sorun yok dedim ve yemeğin,suyun hayaliyle devam ettim. Tam kamp alanına geldim derken yolu geçemedim. Çünkü herkes arazisini çevirmiş, yolunu kapamış. Içeride köpekler de var. Sevimlilerden değil, sizi yemek istercesine saldırabilen vahşi olanlardan. Hayır, kamp alanını da görüyorum 200 metre falan kalmış, tam karşımda. Ama geçemiyorum, her yer kapalı. Bir müslüman(insan) da yok ki rica edeyim de beni geçirsin. Özel mülke izinsiz girsem ecnebi memlekette başıma iş açarım diye düşündüm. Hatta birisinde yazı vardı "yürüyüşçü dost arazime girme, lütfen başka bir yoldan git" diye. Gerçekte bas git lan başka bir yol bul kendine gibi bir şey yazıyordu 😜. Sonra geldiğim yolu geri döndüm ve yürüyüş yoluna tekrar girdim. Kıvrak zekam sayesinde bir kaç km daha yolumu uzatarak kamp alanına ulaştım. Bundan aldığım ders ise Sör(Sir) olana kadar yürüyüş yolundan çıkma ibrahim.

28 Nisan 2019
Peak District Milli Parkı, Ingiltere
  • 28 Nisan 2019
Peak District Milli Parkı, Ingiltere

Takip Et