Kampçılık, Ürün İncelemeleri

The North Face M Storm Hike GTX Erkek Ayakkabı T932ZS

Yaklaşık bir yıldır kullandığım bu outdoor ayakkabı hakkında bir şeyler söylemenin zamanı geldi de geçmiyor. Niye geçmiyor çünkü ayakkabının hala maşallahı var. Ya bir ayakkabıyı bir yıldır düzenli olarak giyeceksin ama hala eli yüzü düzgün bir şekilde hayatına devam edecek. İnsan hayret ediyor.

Ne Kadar, Nereden Aldım ve Nereden Alınır

İngiltere’ye taşınmadan önce yağmur ülkesine gidiyoruz yağmurla yaşamayı öğrenmem lazım diyerek Kamperest’ten North Face T932ZS‘i aldım. Bu nasıl bir isim arkadaş ya. T932ZS. İnsan ürettiği ayakkabıya bir isim falan verir, ne bilim Mahmut der, Osman der bir şey der yani. En uygun fiyat oradaydı diye Kamperest’i tercih ettim ve 2017 Kasım civarında 440 tl gibi bir fiyata aldım ve bugünlerde yani 2018 Aralık fiyatı ise 539 tl civarında. Çok fazla bir artış olmamış. İnternette araştırma yapın ve en uygun neredeyse oradan alın derim. Hatta ara sıra outdoor mağazalara göz atın. Geçerken uğrayıp bir bakın. Bazen ellerinde kalan ürünleri uygun fiyatlara verebiliyorlar.

Niye North Face T932ZS

Şehir içinde kullanabileceğim yağmurdan ayaklarımı koruyacak ve sıcak olmasını sağlayacak bir outdoor ayakkabı arıyordum. Tipini beğendim, Fiyatı diğer ürünlere göre daha uygun geldi, North Face ve GoreTex oluşu ön plana çıkmasını sağladı ve en çok beğendiğim yanı ise iç tabanının çok rahat olması. 

Bir Yılda Neler Oldu

Bir yıl boyunca düzenli olarak şehir içinde kullandım ve kullanmaya devam ediyorum. Ofise gidince indoor bir ayakkabı giyiyorum ve doğa yürüyüşlerinde Lowa botlarımı tercih ettiğim için bu ayakkabılar çok fazla doğa yüzü görmedi. Şehir içinde çokça yürüdüğümü söyleyebilirim. Bir yıllık kullanıma bağlı olarak ayakkabı tabanındaki dişler hafif eridi. Hafif yani çok değil. Taban erimiş bitmiş gibi düşünmeyin. Şehiriçi kullanım için oldukça uygun olduğunu söyleyebilirim. Yukarıdaki fotoğraf yaklaşık 2 ay önce çekildi ve şu an ki halleri de fotoğraftakinden farklı değil. Hala çok diri ve konforlu duruyorlar. Tek fark olarak ilk günlere göre iç tabanının eski rahatlığını kaybettiğini buna rağmen yine de çok rahat olduğunu söyleyebilirim. İlkbahar, Sonbahar ve yaz aylarında kullanabileceğiniz fiyat/fayda performansı yüksek bir ayakkabı. 

Söyleyeceklerim bu kadar. Fazlacana detay vermeye çalıştım. Güzel ayakkabı yani. 1 yıl daha giysem bunları 24 ay giymiş olurum. 440 ödediğime göre aylık yaklaşık 18tl’ye gelir ki oldukça iyi bir rakam :)

Ayakkabı özelliklerini aşağıdaki gibi Kamperest’ten alıntı yapıyorum, öğrenmek isteyenlere kolaylık olsun. 

The North Face T932ZS M Storm Hike GTX Erkek Ayakkabı Özellikleri

The North Faceden yeni yürüyüş botları Bu model, üst kısım gerçek deri – süet, kumaş – kumaş, materyal – yüksek kaliteli malzeme sayesinde dayanıklı yapıda bir modeldir.

Bu modelin içi tekstildir.

Konfor tekstürlü tabanlıklarla sağlanmaktadır.

Katı taban, yüksek kaliteli malzemeden yapılmıştır.

Model, Gore-Tex, Ortholite teknolojisine sahiptir.

GORE-TEX® devrim niteliğinde patentli membran teknolojisi, nefes alabilirken rüzgar ve suya karşı geçilmez bir bariyer oluşturacak şekilde özel olarak üretilmiştir.

OrthoLite® Özel anti-bakteriyel formülü, baskıya karşı dirençliliği ve nefes alan yapısı, OrthoLite iç taban teknolojisinin en temel özelliğine sahiptir.

OrthoLiteın, ter ve suyun buharlaşmasını sağlayan açık hücreli köpük kısmı, havanın ayakkabı içine rahatça girebilmesini ve ayağınızın serin kalmasına olanak sunar.

Böylece gün boyu ayakkabı içinde kalan ayaklarınızın teri, sağlıklı bir şekilde emilmesini sağlar.

Sıkıştırmalı kalıplanmış EVA orta tabana sahiptir.

ESS Snake Plate ™ ön ayağı koruması.

Taban kalınlığı: 3 cm dir.

Ayakkabı ağırlığı (en küçük boyut): 440 g

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Yola Çıkmalı
Load More In Kampçılık

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakamlari giriniz. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Trekking’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yürüyüşte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? O kadar söylüyoruz ...

Instagram

  • Güney Galler Birleşik Krallık
  • “SAHİP OLAMADIKLARININ ACISINI ÇEKEREK, SAHİP OLDUKLARINI MAHVETME.” demiş Epikür reis. Güzel demiş daha ne desin :) Peak District Milli Parkı, Birleşik Krallık.
Nisan 2019'da bir gün.
. .

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping 
#tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust #peakdistrict
  • Harry Potter treniyle büyücülük okuluna gidecektik ki yaş ortalaması yüksek olduğu için almadılar :) 2 July 2019, İskoçya

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping 
#tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust #harrypotter #harrypottertrain
  • Yol varsa yürürüm, çanta varsa taşırım, Buff varsa takarım, Fuji varsa fotoğraf çekerim :) 27 Mayıs 2018
Lake District Milli Parkı, Birleşik Krallık

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping 
#tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust
#lake #lakedistrict
  • İngiltere'de küçükbaş hayvancılık çok yaygın. Her yerde bu sevimli şeyleri görebilirsiniz. 
Burası ise Harry Potter'ın çekildiği Lacock Abbey'in yanıbaşındaki çiftlik. Kendime şunu söylüyorum, "Taa oralara kadar git. O ünlü yerin fotoğrafı yerine bu çiftliğin fotoğrafını çek ve paylaş, değişik." Ilgi alanı sanırım :) #yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping #tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker
#nature  #wanderlust
  • Şöyle bir dostunuz olsun ister miydiniz? Ben isterdim.

5 Mayıs 2017, Kerpe, Kocaeli

#yolacikmali #hiking  #hike #trek #trekking 
#camping #camplife #ourcamplife #wild #wildcamping 
#tentlife #tent #tentcamping #outdoor #outdoorlife #backpacker 
#nature  #wanderlust
  • Birleşik krallıkta neredeyse tüm araziler taşlarla veya ağaçlarla bölünmüş. Herkesin yeri belli yani. Özel mülk olduğu için kafanıza göre istediğiniz yerde kamp yapamıyorsunuz. Değil kamp yapmak yürüyerek geçemiyorsunuz bile.

Hatta şöyle bir hikayem de var. Bir yürüyüşte kamp alanına dönerken haritada kestirme bir yol gördüm. Kmlerce yürümüşüm,  yorgunluk almış başını gitmiş, suyum bitmiş, karnım aç falan. Henüz perişan bir halde degilim ama yakınım. O yüzden erken bitireyim istiyorum. 4-5km daha yürümektense şuradan hemen geçer kamp alanına ulaşırım dedim ve yürüyüş yolundan çıktım. Zaten stabilize yol, arabalar geçtiğine göre sorun yok dedim ve yemeğin,suyun hayaliyle devam ettim. Tam kamp alanına geldim derken yolu geçemedim. Çünkü herkes arazisini çevirmiş, yolunu kapamış. Içeride köpekler de var. Sevimlilerden değil, sizi yemek istercesine saldırabilen vahşi olanlardan. Hayır, kamp alanını da görüyorum 200 metre falan kalmış, tam karşımda. Ama geçemiyorum, her yer kapalı. Bir müslüman(insan) da yok ki rica edeyim de beni geçirsin. Özel mülke izinsiz girsem ecnebi memlekette başıma iş açarım diye düşündüm. Hatta birisinde yazı vardı "yürüyüşçü dost arazime girme, lütfen başka bir yoldan git" diye. Gerçekte bas git lan başka bir yol bul kendine gibi bir şey yazıyordu 😜. Sonra geldiğim yolu geri döndüm ve yürüyüş yoluna tekrar girdim. Kıvrak zekam sayesinde bir kaç km daha yolumu uzatarak kamp alanına ulaştım. Bundan aldığım ders ise Sör(Sir) olana kadar yürüyüş yolundan çıkma ibrahim.

28 Nisan 2019
Peak District Milli Parkı, Ingiltere
  • 28 Nisan 2019
Peak District Milli Parkı, Ingiltere

Takip Et