Kampçılık, Ürün İncelemeleri

The North Face M Storm Hike GTX Erkek Ayakkabı T932ZS

Yaklaşık bir yıldır kullandığım bu outdoor ayakkabı hakkında bir şeyler söylemenin zamanı geldi de geçmiyor. Niye geçmiyor çünkü ayakkabının hala maşallahı var. Ya bir ayakkabıyı bir yıldır düzenli olarak giyeceksin ama hala eli yüzü düzgün bir şekilde hayatına devam edecek. İnsan hayret ediyor.

Ne Kadar, Nereden Aldım ve Nereden Alınır

İngiltere’ye taşınmadan önce yağmur ülkesine gidiyoruz yağmurla yaşamayı öğrenmem lazım diyerek Kamperest’ten North Face T932ZS‘i aldım. Bu nasıl bir isim arkadaş ya. T932ZS. İnsan ürettiği ayakkabıya bir isim falan verir, ne bilim Mahmut der, Osman der bir şey der yani. En uygun fiyat oradaydı diye Kamperest’i tercih ettim ve 2017 Kasım civarında 440 tl gibi bir fiyata aldım ve bugünlerde yani 2018 Aralık fiyatı ise 539 tl civarında. Çok fazla bir artış olmamış. İnternette araştırma yapın ve en uygun neredeyse oradan alın derim. Hatta ara sıra outdoor mağazalara göz atın. Geçerken uğrayıp bir bakın. Bazen ellerinde kalan ürünleri uygun fiyatlara verebiliyorlar.

Niye North Face T932ZS

Şehir içinde kullanabileceğim yağmurdan ayaklarımı koruyacak ve sıcak olmasını sağlayacak bir outdoor ayakkabı arıyordum. Tipini beğendim, Fiyatı diğer ürünlere göre daha uygun geldi, North Face ve GoreTex oluşu ön plana çıkmasını sağladı ve en çok beğendiğim yanı ise iç tabanının çok rahat olması. 

Bir Yılda Neler Oldu

Bir yıl boyunca düzenli olarak şehir içinde kullandım ve kullanmaya devam ediyorum. Ofise gidince indoor bir ayakkabı giyiyorum ve doğa yürüyüşlerinde Lowa botlarımı tercih ettiğim için bu ayakkabılar çok fazla doğa yüzü görmedi. Şehir içinde çokça yürüdüğümü söyleyebilirim. Bir yıllık kullanıma bağlı olarak ayakkabı tabanındaki dişler hafif eridi. Hafif yani çok değil. Taban erimiş bitmiş gibi düşünmeyin. Şehiriçi kullanım için oldukça uygun olduğunu söyleyebilirim. Yukarıdaki fotoğraf yaklaşık 2 ay önce çekildi ve şu an ki halleri de fotoğraftakinden farklı değil. Hala çok diri ve konforlu duruyorlar. Tek fark olarak ilk günlere göre iç tabanının eski rahatlığını kaybettiğini buna rağmen yine de çok rahat olduğunu söyleyebilirim. İlkbahar, Sonbahar ve yaz aylarında kullanabileceğiniz fiyat/fayda performansı yüksek bir ayakkabı. 

Söyleyeceklerim bu kadar. Fazlacana detay vermeye çalıştım. Güzel ayakkabı yani. 1 yıl daha giysem bunları 24 ay giymiş olurum. 440 ödediğime göre aylık yaklaşık 18tl’ye gelir ki oldukça iyi bir rakam :)

Ayakkabı özelliklerini aşağıdaki gibi Kamperest’ten alıntı yapıyorum, öğrenmek isteyenlere kolaylık olsun. 

The North Face T932ZS M Storm Hike GTX Erkek Ayakkabı Özellikleri

The North Faceden yeni yürüyüş botları Bu model, üst kısım gerçek deri – süet, kumaş – kumaş, materyal – yüksek kaliteli malzeme sayesinde dayanıklı yapıda bir modeldir.

Bu modelin içi tekstildir.

Konfor tekstürlü tabanlıklarla sağlanmaktadır.

Katı taban, yüksek kaliteli malzemeden yapılmıştır.

Model, Gore-Tex, Ortholite teknolojisine sahiptir.

GORE-TEX® devrim niteliğinde patentli membran teknolojisi, nefes alabilirken rüzgar ve suya karşı geçilmez bir bariyer oluşturacak şekilde özel olarak üretilmiştir.

OrthoLite® Özel anti-bakteriyel formülü, baskıya karşı dirençliliği ve nefes alan yapısı, OrthoLite iç taban teknolojisinin en temel özelliğine sahiptir.

OrthoLiteın, ter ve suyun buharlaşmasını sağlayan açık hücreli köpük kısmı, havanın ayakkabı içine rahatça girebilmesini ve ayağınızın serin kalmasına olanak sunar.

Böylece gün boyu ayakkabı içinde kalan ayaklarınızın teri, sağlıklı bir şekilde emilmesini sağlar.

Sıkıştırmalı kalıplanmış EVA orta tabana sahiptir.

ESS Snake Plate ™ ön ayağı koruması.

Taban kalınlığı: 3 cm dir.

Ayakkabı ağırlığı (en küçük boyut): 440 g

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Yola Çıkmalı
Load More In Kampçılık

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rakamlari giriniz. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Check Also

Trekking’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yürüyüşte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? O kadar söylüyoruz ...

Instagram

 • 2011, 2013, 2015 derken 2017'de de Kaçkar dağlarındaydım. Diğer bir deyişle her iki yılda bir toprak beni çağırıyor :)). Yıl oldu 2019. İçimde yine bir Kaçkarlara gitme hissi ama pek mümkün görünmüyor. Londra'dan oralara gitmek bu yıl için oldukça zor bir plan. 
Fotoğrafta gördüğünüz yer Öküz yatağı. Suyun yer altından çıktıktan 5dk sonra görmüş olduğu sulak ve düzlük bir alan. Harika bir çadır alanı olduğunu düşünebilirsiniz ancak burası ve buna benzer yerler kamp için uygun değil. İlk neden burası Karadeniz ve ne zaman yağmur yağacağı, sel olacağı belli olmaz. Bir gece başlayan yağmur sizi suyun içinde bırakabilir veya alıp götürebilir. İkinci neden ise bu gibi yerler sulak olduğu için normalden soğuk hissetmenize ve gece daha fazla üşümenize neden olur. Üçüncü neden ise adından da anlayacağınız üzere bir sürü öküz var :) Bir gün Londra'dan Kaçkarlara, oradan da uzakdoğuya dogru motorla bir tur yaparım mı acaba? Neden olmasın ki 😉
 • Hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz bir yıl olması dileğiyle. 
2017 Kerpe Yolu
 • Birleşik krallıkta öyle beğendiğiniz her yere çadır kuramazsınız. Çünkü böyle araziler ya birisine ait(bir düke ait olabilir) ya da kamuya açık alan(çok fazla günübirlik yürüyüşünün geldiği yerler) olduğundan dolayı çadır kurulması yasaklanmış. Burada çadır kurabilmek için kimsenin olmadığı ıssız yerler bulacaksınız ya da kamp alanlarını tercih edeceksiniz. Neyse ki kamp/karavan kültürü oldukça yaygın ve etrafta çok fazla kamp alanı var. 
Snowdonia Milli Parkı, Wales
 • Bolu-Düzce sınırında kalan ve harika bir ormana sahip olan Sinekli yaylası tekrar gitmek istediğim yerler arasında. Doğa da kamp yapmayı sevenler için harika bir yer. Gittiğinizde koruyup kollamayı unutmayın.

Sinekli Yaylası, Bolu
 • Sırada arşivimi karıştırırken bulduğum bu ilginç fotoğraf var.

Yıl 2015. Erzurum'dan Artvin'e doğru ilerliyorum. Artvin barajı etrafında kıvrıla kıvrıla yol alırken bir viraj sonrasında aniden karşıma çıkan bu manzara beni çok şaşırtmıştı. Apar topar arabayı bir yere çektim ve manzarayı izlemek yerine incelemeye başladım. Ne oluyordu orada ve nasıl bir gün batımıdır bu? Resmen dağ alev almış yanıyordu. Güneşin batarken oluşturduğu kızıllık dağ ve bulutların arasında kalınca bu güzel görüntü ortaya çıkmıştı. Güneş batınca görsel şölende bitti ben de yoluma devam ettim. Herkes yoluna gibi bir şey olmuştu.
 • Orman her zaman sürprizlerle doludur. Bazen yaban hayvanlarını görürsünüz bazen de böyle güzel evleri. 
Dorking, London
 • Doğadayken doğayla yarışmayın ki başınıza iş açmayın. Tecrübe ile sabit 😊

Bir selam vermeyeli ve bir fotoğraf paylaşmayalı uzun zaman olmuş. 
Selamlar, saygılar 👋

Seven Sisters, United Kingdom
 • Frig fotoğraflarında gezinirken bu fotoğrafı hiç paylaşmadığımı fark ettim. 
Frig vadilerinde karşılaştığımızda biz yürüyorduk onlarsa eşekleriyle geziyordu. Muhabbete başlayınca bir ihtiyacımızın olup olmadığını sordular, yardımcı olabileceklerini söylediler. Sonrasında köydeki köpekler bize saldırmasın diye köy çıkışına kadar bize eşlik ettiler. Boyunuz küçük, yaşınız küçük ama yüreğiniz kocaman.

Takip Et